BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Inwestycje CDI w Bydgoszczy

lut 11, 2021 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Pomimo trwającej pandemii ubiegły rok pozwolił deweloperowi CDI Konsultanci Budowlani, należącemu do Grupy Kapitałowej Immmobile S.A., na realizacje zaplanowanych inwestycji i oddanie do użytku 303 nowych mieszkań. Tym samym miał udział w zmniejszaniu ciągłego deficytu mieszkaniowego.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kameralne budynki na Osiedlu Uniwersyteckim w Fordonie, szczególnie wśród mieszkańców dzielnicy. Oprócz lokalizacji, jednej z popularniejszych w tej części miasta, klienci docenili funkcjonalny rozkład mieszkań, garaże w bryle budynku i windę, która w niskiej zabudowie mieszkaniowej jest standardem od niedawna. W czasie kiedy pierwsi mieszkańcy odbierali klucze do swoich „M”, tuż obok rozpoczęto budowę następnych trzech bliźniaczych budynków. Przyjazne układy mieszkań, indywidualne garaże i inne sprawdzone rozwiązania zostaną powtórzone w II etapie. Na przestronnych klatkach schodowych pojawią się wizerunki kolejnych, znaczących postaci ze świata nauki. Do dyspozycji nowych lokatorów powstaje właśnie 106 mieszkań, które będą ukończone do końca bieżącego roku. Równolegle prowadzane są prace związane z wykonaniem i remontem ulic dojazdowych oraz dróg wewnętrznych, co będzie dużym udogodnieniem nie tylko dla mieszkańców Osiedla Uniwersyteckiego.

Platanowy Park – nowa odsłona Osiedla Leśnego

W listopadzie ubiegłego roku oddany został do użytku II etap największej obecnie prowadzonej inwestycji mieszkaniowej w Bydgoszczy – Platanowego Parku na osiedlu Leśnym. Ze 195 mieszkań wolnych jest jeszcze kilkanaście ponad 60-metrowych apartamentów, w tym te na najwyższych kondygnacjach z atrakcyjnym widokiem na najbardziej zieloną dzielnicę miasta. Nabywców znalazły również 4 z 5 lokali użytkowych wybudowanych przy Leśnej 24 i 26. Bardzo istotnym elementem jest zastosowanie po raz pierwszy na tej inwestycji platform parkingowych Modulo, które rozwiązują problem z miejscami postojowymi. Te funkcjonalne urządzenia będą również wykorzystane w budowanym III etapie Platanowego Parku. Wśród obecnie powstających trzech kolejnych budynków, wizytówką stanie się najwyższa w całej inwestycji 15-kondygnacyjna dominanta. Efektowną panoramę z ostatniego piętra, będzie można podziwiać na początku 2023 roku, kiedy zostanie zakończona budowa tego etapu.

Rabatki nad Kanałem Bydgoskim

Obok Platanowego Parku i Osiedla Uniwersyteckiego spółka CDI KB rozpoczęła w zachodniej część miasta realizacje kolejnego projektu mieszkaniowego. Inspirując się ogrodniczą tradycją tego miejsca, inwestycja została nazwana Rabatki. Obecni mieszkańcy Czarnej Drogi podkreślają, że mieszkając w tych okolicach, można czuć się jak w centrum parku, a nie centrum…miasta. Ten walor zostanie zaakcentowany przez dewelopera starannie zagospodarowaną zielenią, w tym kwietnymi łąkami. Przy Czarnej Drodze powstają dwa sześciokondygnacyjne bloki, z przestrzennymi balkonami i garażami w bryle budynku. 130 mieszkań zostanie oddanych do użytku do końca 2022 roku.


Facebook Icon