BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Jak wygląda wycena nieruchomości krok po kroku

mar 16, 2021 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Rynek nieruchomości obecnie rozpala wyobraźnię wielu osób. Część z nich oczekuje spadków cen powiązanych bezpośrednio z kryzysem gospodarczym spowodowanym trwającą nadal pandemią. Inni z kolei inwestują na potęgę w związku z niskimi stopami procentowymi, upatrując w tym okazji do ochrony kapitału.

Niezależnie od intencji ważna pozostaje cena. Prawidłowa wycena nieruchomości w obecnej sytuacji wydaje się być kluczowa. Kupując w pośpiechu jesteśmy czasami w stanie zaakceptować nierynkowe stawki. Z kolei licząc w średnim terminie na spadki czasami nie bierzemy pod uwagę kroczącej inflacji. Dane pokazują wyraźnie, że inflacja przybiera na sile.

Jak wygląda wycena nieruchomości krok po kroku?

Zakup domu bądź mieszkania, to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy w ciągu całego życia. By tej decyzji nie żałować, powinniśmy przeanalizować wszelkie za i przeciw i uważnie przyjrzeć się kupowanej nieruchomości. Warto w takiej sytuacji skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Na co należy zwrócić uwagę i jak wygląda taka usługa krok po kroku?

Krok 1

Kontakt telefoniczny lub mailowy z rzeczoznawcą. Przekazanie informacji o rodzaju nieruchomości i celu ewentualnej wyceny. Określenie kosztu wykonania operatu szacunkowego. Umówienie terminu oględzin nieruchomości.

Krok 2

Podpisanie zlecenia na wycenę nieruchomości. Wykonanie dokumentacji fotograficznej nieruchomości, inwentaryzacja budynków oraz przeprowadzenie wywiadu terenowego.

Krok 3

Pobranie od właściwych urzędów (lub zleceniodawcy) dokumentów niezbędnych do przygotowania wyceny, a będących zarazem źródłem danych merytorycznych: księga wieczysta, ewidencja gruntów i budynków, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

Krok 4

Techniczne wykonanie operatu szacunkowego w formie pisemnej. Analiza danych o nieruchomości, pełen opis nieruchomości, analiza lokalnego rynku nieruchomości, wybór odpowiedniej metody wyceny, wykonanie obliczeń.

Krok 5

Uzyskanie wartości nieruchomości, przekazanie operatu szacunkowego (okraszonego pieczątką rzeczoznawcy majątkowego) zleceniodawcy.

Poszukując właściwego specjalisty warto kierować się nie tylko opiniami znajomych oraz renomą kancelarii, ale także własną intuicją – wybierzcie fachowca, który wzbudza Wasze zaufanie. Dzięki temu, powierzając mu wycenę posiadanej nieruchomości i oczekując na sporządzony przez niego operat, będziecie spać spokojnie. Więcej informacji: http://briwyceny.pl/nasza-oferta/.


Facebook Icon