BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Optymalizacja miejsc parkingowych

mar 16, 2021 dodane przez BydgoskieMarki.pl

W jaki sposób na tej samej przestrzeni zaparkować więcej niż jeden samochód? Optymalizacja miejsc parkingowych jest dziś jednym głównych problemów związanych z planowaniem dużych osiedli. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie platform parkingowych.

W najprostszym ujęciu platforma parkingowa jest urządzeniem, które pozwala zaparkować dwa lub więcej samochody na powierzchni jednego standardowego miejsca parkingowego. Jest to możliwe dzięki konstrukcji urządzenia – systemy oparte o  platformy parkingowe to nic innego jak zaawansowane, wielopoziomowe dźwigniki, które po zaparkowaniu pojazdu podnoszą go w górę lub opuszczają w dół do przygotowanej wcześniej niecki.

Dzięki temu możemy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i zapewnić odpowiednią dla inwestycji liczbę miejsc postojowych. W jaki sposób? Poprzez umożliwienie zaparkowania kilku samochodów, anektując powierzchnię tylko jednego, standardowego miejsca postojowego. Platformy parkingowe są bardzo funkcjonalnym, znanym już od dość dawna i coraz chętniej stosowanym na świecie rozwiązaniem.

Liczba samochodów na świecie rośnie

Doskonałym przykładem może być tu największe, nowo powstające osiedle w Bydgoszczy – Platanowy Park. W II etapie inwestycji dzięki temu przygotowano aż 119 miejsc postojowych. W kolejnych etapach, optymalizacja miejsc parkingowych, zaplanowana została również dzięki zastosowaniu platform MODULO. Każde miejsce to aż 2 metry wysokości i ponad 2,5 metra szerokości. Daje to podczas parkowania nie tylko duży komfort, ale również poczucie bezpieczeństwa.

Liczba samochodów przypadających na jednego mieszkańca systematycznie rośnie w prawie każdym kraju na świecie i nic nie wskazuje na to, żeby nawet coraz większa troska ludzi o środowisko naturalne czy rosnące ceny paliw miały zatrzymać ten trend. Trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie w optymalizacji miejsc parkingowych niż zastosowanie tych nowoczesnych urządzeń.


Facebook Icon