BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Rabatki – nowy adres na mapie Bydgoszczy

kwi 8, 2021 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Najnowsza inwestycja dewelopera CDI Konsultanci Budowlani wchodzącego w skład Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. powstaje w zachodniej części miasta na Okolu. Ta bydgoska dzielnica przeżywa ostatnio renesans. To niewątpliwie lokalizacja jest powodem rosnącej popularności tej okolicy. Na pewno duża w tym zasługa powstających nowych miejsce pracy w rozwijającym się Biznes Parku. Trudno się oprzeć również urokowi dużego parku ze starodrzewem i rzadkimi gatunkami roślin. Bliskość systematycznie rewitalizowanego Kanału Bydgoskiego z atrakcyjnymi śluzami, sprawia, że to nie tylko świetne miejsce do zamieszkania, ale również do odpoczynku i regeneracji. Niezależnie od pory roku można tu spotkać spacerowiczów, rowerzystów czy kajakarzy.

To między innymi te walory zainspirowały CDI Konsultanci Budowlani do wybrania Czarnej Drogi, jako adresu swojej najnowszej inwestycji mieszkaniowej. Na przełomie lat 60.i 70. Uprawiano tu chryzantemy i róże. Nawiązując do tej ogrodniczej tradycji osiedle nazwano RABATKI. Projekt powstał w pracowni architektonicznej Krzysztofa Łukanowskiego.

– Układ Rabatek pozwolił otworzyć osiedle na pobliską wodę. Wnętrza urbanistyczne zostały ukształtowane w taki sposób, aby ekspozycja Kanału była dostępna z przestrzeni pomiędzy budynkami, a najbardziej atrakcyjne mieszkania umiejscowiono niejako w sąsiedztwie wody. Chcieliśmy to uwypuklić w procesie tworzenia, była to idea naczelna, która nam towarzyszyła w pracy nad projektem – mówi Krzysztof Łukanowski architekt.

Zróżnicowane metraże mieszkań

W pierwszym etapie powstaną dwa sześciokondygnacyjne bloki z indywidualnymi garażami w bryle oraz cichymi i energooszczędnymi windami z najniższego poziomu. W 5-klatkowym budynku A zaprojektowano 95 mieszkań, natomiast 1-klatkowym budynku B przewidziano 35 lokali. To wygodne i funkcjonalne mieszkania w zróżnicowanym metrażach od 34,77 m2 do 95,56 m2 – wszystkie z balkonami, głównie z widokiem na wodę lub zieleń. Układy mieszkań będą proste, nieskomplikowane, zaprojektowane w taki sposób, aby można je było elastyczne aranżować i aby spełniały wymagania większości zainteresowanych (dużych rodzin, młodych małżeństw i singli). W ofercie inwestycji Rabatki przewidziano 133 komórki lokatorskie. Na najniższych kondygnacja zaprojektowano 45 oddzielnych, przestronnych garaży. Natomiast naziemnych miejsc postojowych powstanie 85.

Wzorem równolegle prowadzonej przez CDI KB inwestycji Platanowy Park, gdzie w wybudowanych już etapach sprawdziły się indywidualne stacje mieszkaniowe „logotermy”, na Rabatkach również będzie zastosowane to rozwiązanie, które pozwala obniżyć koszty ciepła zużywanego w mieszkaniu.

Dotychczasowe projekty dewelopera charakteryzowały się bardzo dużą dbałością o zagospodarowanie terenów zielonych. Efektowne kompozycje roślin ozdobnych między innymi hortensji, róż, liliowców, kwietnych łąk będą również znakiem rozpoznawczym tego osiedla oraz elementem łączącym z obecną przyrodą. Na pewno pozwoli to spotęgować wrażenie, o którym mówią okoliczni mieszkańcy, że w przy Czarnej Drodze mieszka się jak w samym środku parku. Elementy roślinne pojawią się również przy wykończeniu klatek schodowych.

Na rozpoczętej budowie już widać pierwszą kondygnację. Termin oddania budynków zaplanowany jest pod koniec 2022r. Więcej o mieszkaniach w inwestycji Rabatki można się dowiedzieć kontaktując się biurem sprzedaży dewelopera CDI Konsultanci Budowlani.

CDI Konsultanci Budowlani Sp. z o.o.
Biuro Sprzedaży
ul. Leśna 20/9U
85-676 Bydgoszcz
tel. 885 651 794, 85 853 833, 885 853 836


Facebook Icon