BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Projprzem Budownictwo wybuduje Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha Poznań

kwi 12, 2021 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Projprzem Budownictwo pomoże Lechowi Poznań w wychowaniu nowych gwiazd futbolu! Spółka wybuduje we Wronkach nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha Poznań. Cała inwestycja pochłonie 40 milionów złotych, z czego ponad 27 mln to wynagrodzenie generalnego wykonawcy.

Inwestycja Akademii Lecha Poznań we Wronkach właśnie rusza. Ostatnim etapem przed symbolicznym “wbiciem łopaty” było podpisanie umowy z generalnym wykonawcą – firmą Projprzem Budownictwo, o wartości ponad 27 mln zł.

Prace przy inwestycji przebiegać będą dwutorowo. Jeszcze w tym roku powstanie piłkarski symulator skills.lab. To zaawansowany system treningowy, który stanowi narzędzie do regularnej oceny oraz rozwoju zawodników i drużyn. Arena do ćwiczeń jest nowością szkoleniową, która do tej pory jest dostępna tylko w Monachium i San Francisco.

Do 30 czerwca 2022 roku zaś, Projprzem Budownictwo zobowiązał się sfinalizować budowę internatu z szatniami, pokojami dla młodych piłkarzy, gabinetami fizjoterepautycznymi, bogatym zapleczem socjalno-technicznym, a także salą konferencyjną, w której będą mogły odbywać się odprawy.
Projprzem Budownictwo to spółka z ponad 70-letnim doświadczeniem w budownictwie przemysłowym. Od 2017 roku działa w strukturach notowanych na warszawskiej GPW, Grupy Kapitałowej IMMOBILE i Grupy Przemysłowej PJP Makrum.

W minionym roku w segmencie budownictwa przemysłowego odnotowano bardzo dynamiczny, bo aż 94,4% wzrost sprzedaży (+89,1 mln PLN w stosunku do roku 2019). W związku z tak dynamicznym rozwojem, z początkiem kwietnia otwarty został czwarty oddział Projprzem Budownictwo. Obecnie znajdują się one w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu oraz Bydgoszczy. Rok 2021 r. spółka rozpoczyna z portfelem zamówień w wysokości 100 mln PLN, do realizacji w każdym z nadchodzących dwóch lat.

– Obecnie dwa najważniejsze projekty, przy których pracujemy to budowa osiedla „Perfumiarnia” w Poznaniu (wartość kontraktu blisko 75 mln zł) oraz rozbudowa Tłoczni gazu w Odolanowie (wartość kontaktu ok. 85 mln zł) – ujawnia Dariusz Paprzycki, prezes Projprzem Budownictwo. – Za nami również najbardziej złożony projekt pod względem technicznym, który mieliśmy okazję realizować, czyli rozbudowa zakładu produkcyjnego Bridgestone w Poznaniu.

Współpraca z Lechem Poznań zaowocuje kolejnym wyjątkowym projektem w portfolio Projprzemu.
– Rozwój naszej Akademii traktujemy priorytetowo, ponieważ chcemy w Lechu konsekwentnie stawiać na szkolenie młodzieży i wychowywanie kolejnych pokoleń znakomitych piłkarzy. Dlatego mocno kładziemy nacisk na infrastrukturę, bo zależy nam na tym, żeby nasi młodzi gracze mieli jak najlepsze warunki do rozwijania swojego talentu. To dla nich budujemy najnowocześniejsze centrum szkolenia w tej części Europy – mówi prezes Lecha Karol Klimczak.


Facebook Icon