BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Co to jest platforma parkingowa?

maj 19, 2021 dodane przez BydgoskieMarki.pl

W najprostszym ujęciu platforma parkingowa jest urządzeniem, które pozwala zaparkować dwa lub więcej samochodów na powierzchni jednego standardowego miejsca parkingowego. Jest to możliwe dzięki konstrukcji urządzenia – systemy oparte o  platformy parkingowe to nic innego jak zaawansowane, wielopoziomowe dźwigniki, które po zaparkowaniu pojazdu podnoszą go w górę lub opuszczają.

Platformy parkingowe jednego z wiodących polskich producentów – MODULO – dostępne są w wielu wariantach, pozwalających dopasować rozwiązanie idealnie dostosowane do charakterystyki danej inwestycji czy lokalizacji. Zasadniczo podzielić je można według kilku kryteriów związanych zarówno ze sposobem użytkowania, sterowaniem, jak i formą dostępnych miejsc parkingowych.

Wygodnie i bezpiecznie

Platformy parkingowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie na całym świecie, a od kilku lat również w Polsce. Nic dziwnego, skoro liczba aut, które posiadamy tak intensywnie rośnie, a anektowanie dużych przestrzeni służących jako parkingi z wielu powodów może być po prostu niemożliwe.

Platformy parkingowe stały się więc swoistą receptą na problemy deweloperów czy architektów związane z projektowaniem miejsc postojowych. Na wielu nowoczesnych osiedlach platformy są z powodzeniem użytkowane. To rozwiązanie, które z pewnością będzie coraz częściej stosowane również w obiektach publicznych, takich jak szpitale, urzędy czy hotele. Jeden z takich systemów parkingowych zainstalowany został m.in. w Hotelu Focus w Sopocie.

Parkowanie na platformach jest często wygodniejsze niż na standardowych miejscach postojowych. Z racji na precyzyjnie wyznaczone granice miejsca nie ma ryzyka, że ktoś parkując samochód nieprawidłowo, zamiast jednego zajmie półtora miejsca parkingowego. Producenci platform parkingowych MODULO dodatkowo bardzo często stosują rozwiązania znacznie zwiększające komfort użytkowania.


Facebook Icon