BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Planujesz sprzedaż nieruchomości? Sprawdź, jak się do niej przygotować!

cze 29, 2021 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Niektóre domy i mieszkania sprzedają się błyskawicznie, inne zaś miesiącami wyświetlają się na tablicach ogłoszeń. Dlaczego? Co sprawia, że kupujący wybierają właśnie te, a nie pozostałe spośród dostępnych na rynku nieruchomości? Wreszcie: co zrobić, by skutecznie i szybko sprzedać nieruchomość, a jednocześnie na sprzedaży nie stracić? Jeśli planujesz sprzedaż swojego domu lub mieszkania, już dziś sprawdź, jak się do niej odpowiednio przygotować!

Ogłoszenie – klucz

Kluczem do sukcesu sprzedających nieruchomości często są doskonałe ogłoszenia, które działają na wyobraźnię i skutecznie skłaniają do umówienia się na spotkanie. Nie bagatelizuj więc treści ogłoszeń – im więcej włożysz w nie pracy na początku, tym szybciej uda Ci się nieruchomość sprzedać. Zadbaj nie tylko o uwzględniający szczegóły opis, ale także o fotografie, które pokażą potencjał nieruchomości oraz jej walory. Pokaż nieruchomość zarówno w środku, jak i na zewnątrz, nie omijaj ładnego widoku z okna czy odnowionej elewacji. Zdjęcia powinny zostać wykonane w odpowiednim świetle i w odpowiedniej rozdzielczości. Pamiętaj, że jesteśmy wzrokowcami i kupujemy to, co nam się podoba.

Home Staging

W kontekście sprzedaży nieruchomości coraz częściej mówi się o home stagingu. Pojęcie to, którego twórczynią jest Barb Schwarz, odnosi się do przygotowania mieszkania lub domu do sprzedaży. W jaki sposób? W taki, by w pełni pokazać jego przestrzeń, funkcjonalność oraz możliwości aranżacji. Niekiedy, oznaczać to będzie dokładne wysprzątanie nieruchomości i usunięcie zbędnych mebli oraz rupieci, czasem – odświeżenie lub remont. Zdaniem Schwarz, do kupujących nie trafiają wizje, jak mieszkanie będzie wyglądać po remoncie i urządzeniu – widzą je dokładnie takim, jakim jest w momencie, gdy je oglądają. Niektórzy porównują home staging do szykowania się na pierwszą randkę, na której możesz zrobić dobre lub fatalne pierwsze wrażenie.

Mądra współpraca

W sprzedaży domu lub mieszkania bardzo chętnie pomogą Ci rozmaite agencje nieruchomości. Uważaj jednak na to, z kim podejmujesz współpracę. Sprawdź opinie o danym biurze, dokładnie przeczytaj warunki umowy. Upewnij się, co dokładnie obejmuje zakres usług i jakie wsparcie agencja oferuje. Koniecznie dowiedz się również, czy posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przez jej pracowników. Wybierz taką. agencję, która na lokalnym rynku działa od dawna, ma doświadczenie oraz czy zatrudnia osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Jeśli to możliwe, poproś o rekomendacje znajomych.

Adekwatna wycena

Gdy nie wiadomo, o co chodzi… chodzi o pieniądze i nie inaczej jest w przypadku sprzedaży nieruchomości. Jeśli chcesz mieć pewność, że cena Twojej nieruchomości jest adekwatna do cen rynkowych, zleć wykonanie wyceny profesjonalnemu rzeczoznawcy. Fachowcy z firmy BRI Wyceny, doskonale znają lokalny rynek i w oparciu o szereg istotnych czynników stworzą dla Ciebie rzetelny operat szacunkowy. Ten zaś pozwoli Ci ustalić korzystną, rynkową cenę nieruchomości, a dla kupujących będzie oznaką Twojej uczciwości.

Sprzedaż nieruchomości nie musi być drogą przez mękę – może być szybkim, sprawnym i satysfakcjonującym procesem. Wystarczy, że przygotujesz się do niej odpowiednio wcześniej, zadbasz o atrakcyjne ogłoszenia, dokonasz kilku home stagingwych zmian, a do pomocy zaprosisz doświadczonych ekspertów.


Facebook Icon