BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Lubimy mieszkać w Fordonie

wrz 17, 2021 dodane przez BydgoskieMarki.pl

W dzielnicy Fordon w sąsiedztwie Politechniki Bydgoskiej powstaje kolejny etap Osiedla Uniwersyteckiego budowany przez spółkę CDI Konsultanci Budowlani, należącą do Grupy Kapitałowej IMMOBILE.

Mieszkańcy uważają, że to jedna z lepszych lokalizacji w tym rejonie. Popularność tego północno-wschodniego regionu miasta rośnie z każdym rokiem. Powodem jest między innymi bardzo dobra infrastruktura, co podkreślają fordoniacy. Linie autobusowe i tramwajowe, wiele sklepów, marketów, punktów usługowych, zaplecze edukacyjne z wieloma szkołami i przedszkolami, dodatkowo orliki i baseny. Wyjątkowe jest również otoczenie: tzw. „górki”, gdzie w kilka minut można się znaleźć w spokojnym miejscu na spacerze lub na pikniku ze znajomymi. Kolejna ważna cecha, świadcząca o atrakcyjności tej lokalizacji to bardzo duża ilość zielonej przestrzeni, w tym charakterystycznych drzew iglastych, które cały rok cieszą swoją barwą. Mieszkańcy podkreślają także, że jest wiele ścieżek rowerowych, a krajobraz wzbogaca sąsiedztwo „dzikiej” i urokliwej Wisły.

Co nowego w budynkach na Osiedlu Uniwersyteckim

Wspomniane walory docenili mieszkańcy I etapu Osiedla Uniwersyteckiego, którzy już od roku mieszkają na ulicach Studenckiej i Strzeleckiego. Kolejny powstający etap jest powtórzeniem funkcjonalnej zabudowy mieszkaniowej. Czterokondygnacyjną zabudowę zaprojektowano zgodnie z wytycznymi zawartymi w MPZP tak, aby tworzyła kameralną przestrzeń. W każdym budynku są tylko dwie klatki schodowe – przestronne i dobrze doświetlone z pięcioma mieszkaniami na piętrze. Windy obsługujące wszystkie poziomy użytkowe, komórki lokatorskie znajdujące się tradycyjnie na najniższej kondygnacji, a także na półpiętrach, indywidualne garaże wbudowane w bryłę budynku oraz miejsca postojowe na zewnętrznym, ogrodzonym terenie.

Dzięki opiniom dotychczasowych lokatorów Osiedla Uniwersyteckiego w kolejnym etapie udało się wprowadzi kilka istotnych zmian. Wykonano wyjścia na balkon z niskim progiem oraz wstawiono dwuskrzydłowe, otwierane okna bez środkowego słupka. Dotychczasową nawierzchnię balkonową z tradycyjnych klejonych płytek zastąpiono płytami układanymi na dystansach – bez użycia kleju. Pozwoliło to na likwidację różnic poziomu balkonu i mieszkania oraz poprawiło wygodę użytkowania pomieszczeń.

Zróżnicowane metraże

Powielono sprawdzone rozwiązania dotyczące zagospodarowania terenów rekreacyjnych i zielonych. Na pewno w utrzymaniu i rozwoju roślinności pomaga system nawadniania, instalowany i na tym etapie. Istotny dla obecnych i przyszłych mieszkańców Osiedla Uniwersyteckie oraz sąsiednich budynków jest fakt, że Urząd Miasta wspólnie z CDI Konsultanci Budowlani planuje remont i wykonanie dróg dojazdowych do terenu inwestycji. Natomiast drogi wewnętrzne deweloper wykonuje zgodnie z zaakceptowanym projektem osiedla.

W II etapie, bliskim ukończenia, powstaje 106 mieszkań o zróżnicowanym metrażu: od 26,91 do 73,44 m2, zaprojektowanych tak, aby istniała możliwość ich indywidualnej aranżacji. Przyszli mieszkańcy mogą skorzystać z popularnego i sprawdzonego programu „Stare na nowe”, w którym wkładem własnym przy zakupie nowego mieszkania jest kwota wykupu starego i zwolnienie z podatku PCC od zakupu nieruchomości. Szczegóły dotyczące programu oraz informacje na temat dostępnych mieszkań na Osiedlu Uniwersyteckim można uzyskać w Biurze Sprzedaży CDI KB.


Facebook Icon