BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Szafy na broń – co warto wiedzieć?

lis 3, 2021 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Bogatsze społeczeństwo skłania się ku droższemu hobby. Jednym z nich jest bez wątpienia strzelectwo sportowe. Poza szerokim wyborem borni każdy z przyszłych strzelców stanie prędzej czy później przed koniecznością wyboru szafy na broń. Czy jest to zadanie proste?

Przede wszystkim strzelectwo sportowe, jak każde inne hobby potrafi bardzo mocno zaangażować. Wybór odpowiedniego rodzaju broni, ilości sztuk oraz amunicji na początku może przyprawić przyszłych użytkowników o zawrót głowy. Nie możemy zapominać również o fakcie, że broń po uzyskaniu przez nas patentu musi być odpowiednio przechowywana. Kwestię tę regulują odpowiednie przepisy dot. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nakazujące przechowywania broni palnej w szafach/sejfach co najmniej klasy S1 (PN-EN 14450:2006).

Szafa dopasowana do naszego arsenału

W Polsce nie brakuje jednak odpowiedniego wyposażenia specjalistycznego dla przyszłych strzelców. Nie możemy narzekać również na rodzimą produkcję, która w tych kwestiach potrafi być bardzo nowatorska. Co więcej polskie szafy na broń zdecydowanie podbijają zachodnie rynki i zdobywają kolejne. Wiąże się to przede wszystkim z dość świeżym i aktualnym podejściem do zapotrzebowania obecnego rynku. Polscy producenci nie dostarczają na rynek produktów, dostosowanych technologicznie do ubiegłej epoki tylko tworzą przestrzeń zakładającą aktualne standardy.

Nowatorskie podejście

Jednym ze znamienitych przykładów są szafy na broń marki Stalpol. Seria SMART charakteryzuje się ustawnym wnętrzem możliwym do własnej aranżacji. Przestrzeń ładunkowa tworzona jest przez samego właściciela szafy w dopasowaniu do jego aktualnej kolekcji. Zakup takiej szafy pozwala nam na rotację broni niezależnie od aktualnego stanu. Wewnętrzne przestawne półki, możliwość regulacji w zasadzie każdej powierzchni daje niesamowity komfort użytkowania oraz pełne panowanie nad własnymi zbiorami. Elementy przestawne działają w oparciu o magnesy. Dzięki temu system jest zupełnie bezinwazyjny. Seria SMART występuje w wielu klasach i podlega indywidualnym konfiguracjom zewnętrznym. Przyszły klient może zamówić ją w dowolnym kolorze RAL, przez co bez trudu dopasuje ją do każdego pomieszczenia.

Warto pamiętać o tym, że szafę o indywidualnym wyglądzie należy zamówić ze stosownym wyprzedzeniem. Jeżeli będziemy chcieli dobrać do niej specjalistyczne zamki (np. biometryczne) nasze zamówienie może się wydłużyć. Pamiętajmy przede wszystkim, że polska produkcja zapewnia również rodzimy serwis w przypadku sytuacji awaryjnej.


Facebook Icon