BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Kuchnia od najlepszych. Grzegorz Birek z wizytą w restauracji Gdańska 14

lut 28, 2022 dodane przez BydgoskieMarki.pl

W piątek (4 marca) bydgoszczanie będą mieli okazję spróbować dań słynnego kucharza, Grzegorza Birka, w restauracji Gdańska 14. Z pasji do dobrego jedzenia restauracja rozpoczyna nowych cykl wydarzeń.

Jaka jest kuchnia w Gdańskiej 14? Smaczna, różnorodna i prawdziwa, znajdziemy tutaj klasyczne smaki w nowoczesnej odsłonie. Lubią ją zarówno biznesmeni, jak i rodziny z dziećmi. Restauracja zdobyła serca bydgoszczan nie tylko dobrą kuchnią, ale także nietypowym wnętrzem i niezwykle sympatyczną, profesjonalną obsługą.

Teraz restauracja zapowiedziała, że w każdy pierwszy piątek miesiąca będzie miała miejsce prawdziwa kulinarna uczta przygotowana przez znanego, cenionego kucharza, który odwiedzi Gdańską 14 na jej specjalne zaproszenie. Już 4 marca będzie to Grzegorz Birek, zdobywca Kulinarnego Pucharu Polski 2008, specjalizujący się w nowoczesnej kuchni a’la carte. Doświadczenie zdobywał jako stażysta najlepszych Kopenhaskich restauracji. W przeszłości związany był z warszawskimi pięciogwiazdkowymi hotelami Hilton oraz Intercontinental, a także pełnił funkcję szefa kuchni podczas organizowanych pod patronatem Ambasady RP wydarzeń kulinarnych. Przez ostatnie dwa lata szef kuchni w jednej z najlepszych warszawskich restauracji „N31 by Robert Sowa”.

Podczas wizyty Grzegorz Birek będzie podbijał podniebienia smakoszy takimi daniami, jak lekki pierożek kujawski gyoza czy kozi ser w towarzystwie rokitnika, chrupiących orzechów laskowych, mille feuille z buraka i czarnej porzeczki. Nie zabraknie słodyczy, chociażby w postaci parzonego obwarzanka z kremem orzechowym, migdałami i lodami.

Niewątpliwie jest to atrakcja, która pomoże niejedną okazję zamienić w coś wyjątkowego. Taki niebanalny pomysł może okazać się idealnym rozwiązaniem na romantyczną kolację, uczczenie ważnej rocznicy, kameralną uroczystość rodzinną czy spotkanie z przyjaciółmi.

Za wyjątkowym konceptem Gdańskiej 14 stoi Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A., bydgoska spółka notowana na GPW, działająca m.in. w takich sektorach jak hotelarstwo, deweloping, branża odzieżowa czy przemysł. Wśród jej projektów realizowanych w Bydgoszczy znajdują się osiedla Platanowy Park, Rabatki i Osiedle Uniwersyteckie, a także Hotel Focus Premium Pod Orłem, nowo budowany hotel Focus Premium przy ul. Bernardyńskiej, budynek biurowy IMMOBILE K3 przy Placu Kościeleckich i wiele innych.


Facebook Icon