BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Zakup mieszkania od dewelopera — co należy wiedzieć?

cze 24, 2022 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Planujesz kupno mieszkania od dewelopera? Bez wątpienia to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, co ma związek z szybkością realizacji takich zleceń w połączeniu z w wysoką jakością wykonania. Poza tym zachęcające są również konkurencyjne ceny oraz szeroki wybór różnych mieszkań. Jednak zanim zdecydujesz się na ten wydatek, to sprawdź, jakie kwestie są kluczowe podczas tego zakupu.

Co musisz wiedzieć, kupując mieszkanie deweloperskie?

Jaki jest stan mieszkania po oddaniu?

Dokładnie sprawdź, jaki ma być stan deweloperski mieszkania, które chcesz kupić. Dzięki temu dowiesz się, jakie pracę będą musiały być jeszcze później wykonane, a to znowu ma wpływ na ostateczne koszty wykończenia. Poza tym dowiesz się, czy deweloper montuje rolety zewnętrzne, drzwi, wentylacje oraz włączniki światła.

Kto zajmuje się budową?

Ogromne znaczenie ma to, jakiemu zaufasz deweloperowi. Najlepiej, jeśli będzie to firma z doświadczeniem, a dzięki temu możesz dokładnie przejrzeć portfolio i przekonać się, czym wyróżniają się postawione budynki. Poza tym wybierz firmę, o której możesz przeczytać opinie w Internecie, mediach społecznościowych lub zapytać znajomych o szczegóły. Dobrym przykładem jest Grupa Moderator – deweloper znany w danym mieście z pewnością to dobry wybór. Po prostu w ten sposób zyskasz większą pewność, że inwestycja zakończy się powodzeniem.

Jakie są szczegóły umowy?

Jeśli masz wątpliwości dotyczące stanu budynku, wykorzystywanych materiałów, dostępnych przestrzeni czy nawet liczby miejsc parkingowych, to koniecznie poszukaj tych informacji w umowie. To właśnie tam znajdują się wszystkie szczegóły współpracy z deweloperem. Dzięki temu masz bezproblemowy dostęp do niezbędnych informacji.

Czy deweloper zajmuje się budową drogi dojazdowej?

Na pewno chcesz cieszyć się nie tylko pięknym mieszkaniem i ciekawą estetyką całego osiedla deweloperskiego. Ważna jest też funkcjonalność tej przestrzeni, dlatego koniecznie sprawdź, kto jest odpowiedzialny za wykonanie drogi dojazdowej, chodników i oświetlenia. Czasem ten teren należy do dewelopera, więc od razu dowiedz się, kiedy planowane jest wykonanie takiej inwestycji – najlepiej, żeby konkretne informacje zostały zawarte w treści umowy. Dzięki temu nie musisz obawiać się błota czy nieestetycznego wyglądu, bo cała okolica będzie się prezentować bardzo nowocześnie, a do tego będzie zachwycać funkcjonalnością.

Czy koszty budowy mogą wzrosnąć?

Wzrost cen za poszczególne materiały budzi wiele wątpliwości wśród osób, które marzą o własnym mieszkaniu. Szczególnie można to odczuć, przy samodzielnej budowie domu. W końcu jesteś całkowicie uzależniony od tego, jakie są ceny w sklepach czy hurtowaniach. Nieco inaczej jest w przypadku deweloperskich mieszkań. Wtedy koniecznie sprawdź w treści umowy, czy ostateczna cena może ulec zmianie. Współpraca z większością firm nie wiąże się z takim ryzykiem, a tym samym nie musisz obawiać się, że ostateczne koszty staną się zbyt wysokie. Jednak i tak sprawdź warunki umowy przed jej podpisaniem.


Facebook Icon