BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Keratynowe prostowanie włosów

sty 23, 2023 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Twoje włosy są niesforne, trudno się układają, puszą się i elektryzują? Jeśli tak, to koniecznie dowiedz się czym jest kreatynowe prostowanie. Prawdopodobnie jest to opcja idealna dla Ciebie. Na czym polega keratynowe prostowanie i jakie daje efekty? Oto kilka rzeczy które powinnaś wiedzieć.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów

Kreatynowe prostowanie włosów to zabieg chemiczny, dzięki któremu uzyskujemy efekt wyprostowanych i wygładzonych włosów, który utrzymuje się do kilku miesięcy. Polega on na wprowadzeniu do wnętrza włosa keratyny. W ten sposób uzupełnione zostają ubytki we włosie, a jego struktura zostaje pogrubiona i wygładzona. Dzięki temu włosy staja się proste, bardziej elastyczne, gładsze oraz grubsze. Nie są podatne na czynniki atmosferyczne, nie falują się pod wpływem wilgoci i nie elektryzują się.

Dla kogo jest keratynowe prostowanie włosów?

Jest to zabieg odpowiedni dla każdego, komu zależy na poprawie kondycji i wyglądu włosów. Jeśli codziennie prostujesz włosy prostownicą, masz problem z puszącymi się kosmykami, to na pewno będziesz zachwycona rezultatem tego zabiegu i zaoszczędzisz sporo czasu, który spędzasz na układaniu włosów. Niestety są też przeciwwskazania do wykonania zabiegu keratynowego prostowania. O ile keratyna świetnie pływa na włosy wymagające nieco większej pielęgnacji i wygładzenia, to nie sprawdzi się w przypadku pasm, które są mocno zniszczone, przesuszone lub spalone w wyniku rozjaśniania. W tym wypadku zabieg nie pomoże, a może zaszkodzić, dlatego jeśli masz wątpliwości, to wcześniej skonsultuj się ze specjalistą.

Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów?

Chociaż jest już możliwość keratynowego prostowania włosów w domu, to my jednak zdecydowanie polecamy zostawić to profesjonalistom. Najlepiej wybrać renomowany salon, gdzie będziemy mieli pewność, że zabieg wykonany będzie w sposób prawidłowy i nie wyrządzi naszym włosom krzywdy.

Pierwszy etap to dokładne, dwukrotne umycie włosów, czyli oczyszczenie ich specjalnym szamponem. W ten sposób pozbywamy się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i przygotowujemy włosy do zabiegu. Po umyciu i wysuszeniu włosów fryzjer nakłada preparat zawierający keratynę za pomocą płaskiego pędzla. Teraz włosy ponownie należy wysuszyć. Kolejny etap to dokładne prostowanie pasmo po paśmie prostownicą rozgrzaną do temperatury 200-230 stopni w zależności od kondycji w jakiej są włosy. W ten sposób keratyna zostaje wprasowana we włosy, a tym samym ubytki w ich strukturze wypełnione.

Po zabiegu nie należy myć włosów przez dwie – trzy doby. Nie wolno ich także związywać. Keratynowe prostowanie w profesjonalnym salonie fryzjerskim to koszt rzędu 700 zł. Efekty są świetne, dlatego mimo dość wysokiej ceny warto zdecydować się na zabieg i cieszyć się gładkimi i lśniącymi włosami nawet kilka miesięcy bez używania prostownicy.


Facebook Icon