BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Pawłowska Design – bo wygląd ma znaczenie

lis 22, 2014 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Pomysł na założenie firmy narodził się z pasji do designu i projektowania mebli, gdy Agnieszka Pawłowska pracowała jeszcze jako technolog i konstruktor dla wiodących producentów mebli w Polsce i Europie. To właśnie w branży meblarskiej miała okazję zaobserwować, jak słaby ogniwem w procesie wdrażania nowego produktu jest w naszym kraju wzornictwo.

tri-blade-projekt-stolu-konferencyjnego-pawlowska-design-wizualizacja-3

Niezależnie od tego, czy była to kilkunastu osobowa firma, czy międzynarodowa korporacja, to pomimo znakomitego potencjału produkcyjnego, nie wdrażano własnych produktów. Każda firma była podwykonawcą dla kapitału zagranicznego. Pozorne oszczędności dokonane na braku własnej oferty i indywidualnym wzornictwie były tak naprawdę największą słabością tych przedsiębiorstw. Agnieszka Pawłowska dostrzegała całą masę problemów związanych z wzornictwem, a że należy do osób, które nie potrafią się bezczynnie przyglądać, zaczęła działać. Stąd zrodził się pomysł na stworzenie własnego studio i próba rozpropagowania designu w Bydgoszczy i całym regionie Kujawsko-Pomorskim.

Pierwsze tego próby Agnieszka Pawłowska zapoczątkowała w 2012 roku z marką Elite design. Jednak cały czas, w strachu przed niepowodzeniem, trzymała się korporacyjnej spódnicy. Podejście ówczesnego pracodawcy, który nie chciał uchylić zakazu pracy u konkurencji, gdy rozdzwoniły się telefony, zmusiły specjalistkę do odważnej decyzji. Porzuciła dotychczasowego pracodawcę, bo nie mogła sobie więcej pozwolić na to, aby projekty znanych marek przechodziły jej obok nosa. Ten odważny krok dał jej możliwość realizowania życiowej pasji do designu i to we własnym studiu projektowym.

Obecnie działalność studia skupia się na projektowaniu wzorniczym produktu. Poza tym firma Agnieszki Pawłowskiej zajmuje się także projektowaniem nowych produktów, restylingiem, wizualizacjami, definiowaniem procesów użytkowych oraz protektoratem procesu rozwoju nowego produktu. Studio wspiera swoich klientów w przygotowaniu pełnej dokumentacji technicznej, budowaniu identyfikacji wizualnej marki, czy też procesie reengineeringu wcześniej wdrożonych produktów. Główną specjalizacją Pawłowska Design są projekty i wdrożenia dla przemysłu meblarskiego.

raven-projekt-stolu-pawlowska-design-wizualizacja-7

W najbliższej przyszłości Pawłowska Design ma zamiar koncentrować się na dalszym budowaniu oferty w zakresie działalności samego studia i jego pozycji, jak również na nawiązaniu współpracy z producentami obejmującą indywidualną oraz seryjną możliwość produkcji projektowanych wyrobów. Właścicielka – Agnieszka Pawłowska – chciałaby również przyczynić się do przełamania ogólnie panującego myślenia o cenie usług z zakresu designu, a poprzez nietypowe podejście do klienta udowodnić, iż na własne wzornictwo może sobie pozwolić nawet najmniejsza z firm.

Narożnik-Line-Pawlowska-Design
Facebook Icon