BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Nowe marki na mapie Bydgoszczy i okolic! – Kwiecień 2015

kwi 21, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

W dzisiejszych czasach możemy przeczytać przeważnie o negatywnych skutkach prowadzenia działalności gospodarczej. Informacje są mało optymistyczne; wysokie koszty prowadzenia działalności, problemy z egzekwowaniem płatności oraz mało przychylne przepisy i obostrzenia w konkretnych branżach. Niemniej jednak coraz częściej pojawiają się osoby na tyle odważne aby podjąć trud prowadzenia własnej firmy. Co najważniejsze gotowe realizować swoje marzenia wbrew wszelkim przeciwnościom.

Cechą wspólną przedstawianych dzisiaj firm jest niesamowity optymizm oraz determinacja ludzi, którzy inwestują swój czas oraz środki w rozwój tych projektów. Prezentujemy wam nowe Bydgoskie Marki – kwiecień 2015!

Comics Soon Coffee

Comics Soon Coffee

Kawa + komiksy? Brzmi zachęcająco? Dla nas bardzo. Nowe i jedyne tego typu miejsce na mapie naszego miasta! Helena Osowiec oraz Adam Bujny stworzyli miejsce, które ma spore szanse by osiągnąć status kultowego. Pomysł na klubokawiarnię Comics Soon rodził się prawie dwa lata. Biznes w pełni wystartował 11 kwietnia bieżącego roku. Kawiarnia mieści się na ulicy Długiej 5. Co w niej znajdziemy? Komiksy – ponad 100 tytułów. Możemy czytać je na miejscu, kupić nowe lub wypożyczać. W Comics Soon Coffee znajdzie się miejsce również dla młodszych czytelników. Na miejscu na milusińskich czekają kolorowanki, kredki i wszystko, to czego potrzeba do świetnej zabawy! 

Więcej informacji: www.facebook.com/ComicsSoonCoffee

Fotofirma

fotofirma-solec-kujawski

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda masowe wykonywanie fotografii produktowej? Nawet 300 sztuk na 8 godzin! Fotofirma to nowopowstała działalność z Solca Kujawskiego.Oferta jest skierowana głównie do firm zajmujących się sprzedażą odzieży (mnogość specjalistycznych manekinów) oraz do sklepów internetowych z produktami średniej wielkości. Fotofirma to również produkcja wizualizacji 3d konkretnych produktów. Atutem i główną przewagą ma być czas wykonania oraz dostarczenia gotowych fotografii klientowi. Co za tym idzie, atrakcyjna cena. Firma wystartowała 1 kwietnia i już zdążyła wykonać przeszło 1500 zdjęć produktowych. To jednak nie wszystko! Fotografie odzieży wykonywane dla ich klientów będą dodatkowo pokazywały się jako namacalne produkty w serwisie „modowym”, który przygotowywany jest przez Fotofirmę. Same plusy dla klientów.

Więcej informacji: www.fotofirma.pl

MediStuff – wypożyczalnia sprzetu medycznego!

medistuff

MediStaff –  firma, którą mieliśmy przyjemność poznać podczas StartUp Mixer vol. 17 organizowanym przez AiP Bydgoszcz. Jak mówią o sobie właściciele:Pomysł na firmę pojawił się z racji naszego zawodu. Jako fizjoterapeuci, często rehabilitując pacjentów widzieliśmy, że leżą oni na specjalistycznych łóżkach medycznych, niejednokrotnie przez wiele miesięcy. Dowiedzieliśmy się, że nie łatwo jest wypożyczyć tego typu łóżko, a nowe są bardzo drogie. I tak powstał pomysł.” Połączenie usług specjalistycznych z wypożyczalnią sprzętu wydaje się być strzałem w dziesiątkę! MediStuff ma ambicje być największą wypożyczalnią sprzętu rehabilitacyjnego w województwie. W naszej opinii mają ogromne szanse na  sukces. Tym bardziej, że firma działa 24 godziny na dobę.

Więcej informacji: www.medistuff.pl

Wakatowo.pl – to nowy bydgoski portal pracy!

wakatowo1

 

Wakatowo.pl to portal, który bazując na nowoczesnych narzędziach i rozwiązaniach informatycznych pozwala w szybki i wygodny sposób połączyć najodpowiedniejszych kandydatów z wymarzonymi pracodawcami. Twórcy również mieli okazję zaprezentować się podczas StartUp Mixer vol. 17 . Pomysł na formułę portalu powstał w wyniku doświadczeń jego twórców i obserwacji rynku pracy. Sporym problemem w procesie ubiegania się o wymarzoną posadę jest otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Zarówno osoby rozpoczynające swoją karierę zawodową, jak i doświadczeni pracownicy z wieloletnim stażem zgodnie przyznają, że „połowa sukcesu” to właśnie dostanie się na intreview – reszta jest w rękach Kandydata aplikującego na dane stanowiskoWakatowo.pl to portal nie tylko dla osób poszukujących pracy, ale również tych, którzy chcą się przebranżowić lub sprawdzić, jakie warunki zaoferuje im inny Pracodawca na tym samym stanowisku. Korzystanie z portalu dla Kandydata jest całkowicie bezpłatne, jedyne co inwestuje to kilka minut swojego czasu.

Więcej informacji: www.wakatowo.pl

BarberShop bydgoski golibroda z prawdziwego zdarzenia!

barbershop-bydgoszcz

Niegdyś zawód bardzo szanowany i ceniony, który wraz z rozwojem mody i kultury prawie całkowicie zanikł. W Polsce zostało bardzo niewielu prawdziwych fachowców trudniących się tym jakże dostojnym zawodem. W czasach kiedy brzytwę zastąpiły jednorazówki i maszynki elektryczne wydawać by się mogło, że nie ma już miejsca dla „golibrody”. Skąd wziął się pomysł?  Obecnie moda na zarost powraca. Po przeanalizowaniu bydgoskiego rynku okazało się, że nie ma ani jednego „golibrody”, bo tak powinniśmy mówić o polskim barberze”- mówi pomysłodawca Barber Shop Bydgoszcz Włodzimierz Kobylarz. Specjalistki  szkolone były przez najlepszego polskiego golibrodę/barbera – Adama Szulca. Jest on jednym z niewielu fryzjerów, dla których męska broda nie ma tajemnic.

Barber Shop Bydgoszcz mieści się w Salonie Fryzjerskim Bellus, którego właścicielką jest Agnieszka Kobylarz żona pomysłodawcy Barber Shop Bydgoszcz.

Więcej informacji: www.barbershopbydgoszcz.pl


Facebook Icon