BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Comics Soon Coffee Bydgoszcz

sie 19, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Comics-Soon-Coffe-BydgoszczO Comics Soon Coffee pisaliśmy po raz pierwszy w kwietniu tego roku. Byli wtedy młodą, wschodzącą, bydgoską marką! W chwili obecnej kawiarnia jest już dla wielu bydgoszczan swoistym symbolem ulicy Długiej. Miejscem, które ma stałych klientów, głównie dzięki kawie zdobywającej coraz szersze grono fanów.

Pomysł na kawiarnię kiełkował w głowach pomysłodawców już 2 lata przed samym otwarciem Comics Soon Coffe. Zaczęło się od pasji do kawy, którą właścicieli zaraził ich kolega. Po kilku dniach od podjęcia decyzji, że to właśnie kawa będzie tematem przewodnim ich nowej działalności, powstał pomysł na klubokawiarnię tematyczną. Komiks – jako kolejna pasja i miłość z dzieciństwa – stał się motywem przewodnim nowego tworu. Dodatkowym argumentem był fakt, że tego typu miejsc w naszym regionie, a nawet w Polsce, po prostu nie było.

Comics-Soon-Coffe-Bydgoszcz5Zespół Comics Soon Coffee obecnie tworzą 4 osoby. Jak sami mówią – jednym z ich największych wyzwań było zaprojektowanie samej kawiarni. Oddanie klimatu, którego oczekiwali. Poszukiwania sprzętu baristycznego, dostawców kawy oraz, co najważniejsze, miejsca w którym powstanie sama kawiarnia. Nie mniejszym wyzwaniem okazał się dobór kadry. W końcu klubokawiarnia to dość nietypowe miejsce na gastronomicznej mapie Bydgoszczy!

Noce spędzone na projektowaniu przestrzeni, dobieraniu kolorów, poszukiwaniu najbardziej optymalnych rozwiązań jakościowych i ekonomicznych. Godziny spędzone na kalkulacjach. Zajęło to około 1,5 roku.

Z nadejściem lata pojawiły się pewne obawy dotyczące działalności kawiarni. Bydgoszcz opustoszała. Mała ilość turystów oraz osłabienie atrakcyjności ulicy Długiej nie sprzyjało zwiększonej klienteli.

Zdwoiło to nasze siły i działania, aby umocnić w naszym mieście „kulturę wychodzenia z domu, aby napić się kawy”. Niestety w Bydgoszczy jest z tym problem. Nie ma nawyku spędzania czasu w lokalach wśród znajomych. Picie kawy celebruje się głównie w domach. Chcemy to zmienić. Zależy nam na pokazaniu mieszkańcom i nie tylko, że ul. Długą warto odwiedzać. Chcemy ją ożywić!

Comics-Soon-Coffe-Bydgoszcz7Comics Soon Coffee istnieje już od blisko pół roku. Klubokawiarnia spotkała się z pozytywnym odbiorem w naszym mieście. Najważniejszymi produktami są nadal kawa oraz komiksy. Pojawiają się też nowe: wypieki oraz piwo. Wszystko od regionalnych dostawców. Właściciele pragną stworzyć markę rozpoznawalną nie tylko w Bydgoszczy. Aktualnie Comics Soon Coffe jest przygotowywana pod franczyzę. Czy będzie kolejną bydgoską marką rozpoznawalną w całej Polsce? Wierzymy, że tak!

Bonus: Zadaliśmy właścicielom dodatkowe pytanie. Batma czy Superman? 

Helena Osowiec: Superman, jest przystojniejszy i wpada do nas wypić kawę ; ) Adam Bujny: batman, bo ma super batmobila.

Comics-Soon-Coffe-Bydgoszcz-miejski-grilUWAGA: Comics Soon Coffee organizuje w piątek o godzinie 19:00 (21 sierpień 2015) bardzo ciekawe wydarzenie!
Miejski Grill na ul. Długa 5. Czyli piwo i kiełbacha z grilla. Więcej informacji o tym wydarzeniu na FacebookuKLIK!


Facebook Icon