BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Jak założyć firmę w Bydgoszczy?

sie 30, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

wlasna-firmaMasz pomysł na biznes? Twój model biznesowy jest wyjątkowy? Zawsze marzyłeś o prowadzeniu własnej firmy? Jeżeli jesteś zdecydowany, nic nie stoi na przeszkodzie aby zacząć zarabiać pieniądze na własny rachunek. Tylko jak założyć własną firmę? Czy da się załatwić to w jeden dzień? Temat przybliży nam Jarosław Kapała, właściciel bydgoskiego biura rachunkowego.

Oczywiście najpierw musimy mieć pomysł na biznes. Należy zadecydować co, gdzie oraz z kim chcemy robić. Mając opracowaną strategię możemy rozpocząć otwieranie własnej działalności.
Zanim rozpoczniemy drogę urzędową, warto poznać opinię specjalisty. Zwróćmy się do doradcy podatkowego lub biura rachunkowego albo do bardziej doświadczonego kolegi czy koleżanki, którzy pomogą nam odpowiedzieć na dwa pytania:
1. Jaką formę opodatkowania wybrać, a co za tym idzie jaką ewidencję księgową będziemy prowadzić?
2. Czy zrezygnować ze zwolnienia z podatku VAT?
Mając tę wiedzę możemy odważnie ruszyć do Urzędów!

jmr kapalaDla Bydgoszczy sprawa jest łatwa i przyjemna. Otwieranie jednoosobowej działalności gospodarczej odbywa się w Urzędzie Miasta poprzez wypełnienie i złożenie formularza CEIDG-1, które skutkuje otwarciem naszej firmy, jednoczesnym zgłoszeniem jej do ZUS, nadaniem REGON oraz informacją dla Urzędu Skarbowego (w odniesieniu do podatku dochodowego).
Jeśli chcemy zostać podatnikiem VAT lub podatnikiem VAT unijnym musimy wybrać się do właściwego Urzędu skarbowego i wypełnić dodatkowy formularz VAT-R. Pozostaje otworzyć rachunek bankowy dla naszej firmy i możemy rozpocząć działalność.

Pamiętajmy, że wszystkie te czynności musimy wykonać przed datą rozpoczęcia działalności, czyli przed dniem pierwszej sprzedaży.

Autorem tekstu jest: Jarosław Kapała, właściciel bydgoskiego biura rachunkowego JMR S.C KAPAŁA. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biura oraz promocjami przygotowanymi dla nowych klientów! -50% kosztów obsługi przez pierwsze 3 miesiące współpracy! → www.jmr.bydgoszcz.pl

Facebook Icon