BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Coinsnet – o monetach wiemy wszystko!

wrz 2, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

skup-monet-bydgoszczPoczątki Coinsnet sięgają 2011 roku. Jednak sama firma PPH Grinex działa na rynku już od ponad 21 lat, a zainteresowanie numizmatyką kiełkuje w sercach i umysłach właścicieli już od ponad 30 lat. Tym samym śmiało mogą o sobie powiedzieć, że znają się na swoich fachu jak mało kto w naszym mieście. 

Numizmatyką, chociaż wtedy nazywało się to po prostu zbieraniem moment, zajmowałem się od dziecka – opowiada Krzysztof Padzikowski, właściciel Coinsnet. – Już w latach 80-tych będąc w centrum na zakupach z mamą zawsze zaglądałem na Halę Targową przy Placu Kościeleckich. Tam wyszukiwałem różnych monet. Najczęściej były to monety obiegowe z krajów demokracji ludowej, rzadziej z tzw. bloku zachodniego, a już prawdziwym rarytasem były egzotyczne monety z Afryki, Azji lub Ameryki Południowej – dodaje.

Sklep Coinsnet mieści się niemal w samym centrum miasta przy ul. Dworcowej 28 w Bydgoszczy, ale sprzedaż prowadzi także na popularnych serwisach aukcyjnych – Allegro, eBay oraz Numimarkecie. Firma specjalizuje się przede wszystkim w numizmatyce, ale zajmuje się także drobnymi antykami. Każdy może przyjść, aby poznać wartość posiadanych przedmiotów. Wycena zawsze jest uczciwa, rzetelna, a przede wszystkim darmowa.

– Kiedyś sam kolekcjonowałem monety. Dzisiaj zajmuje się przede wszystkim obrotem antykami i wyszukiwaniem rzadkich przedmiotów dla naszych klientów. Mamy kontakty niemal na całym świecie, co znacząco ułatwia nam pracę – mówi Krzysztof Padzikowski.

Najdroższą monetą, jaką zakupiła firma Coinsnet to 10 złotych 1822 spod zaboru rosyjskiego, która jest wyceniania na kilkanaście tysięcy złotych. Cena wynika przede wszystkim z bardzo niskiego nakładu, liczącego zaledwie 233 sztuk. Z kolei najdroższą sprzedaną monetą jest mennicze 15 rubli z 1897 roku. Jest ona ogradowana przez NGC i miała bardzo wysoką notę aż MS-64, co jest rzadko spotykane w tak starych monetach (skala MS-64 oznacza niemal perfekcyjny stan, ewentualnie drobne rysy i skazy).

coinsnet-bydgoszczCoinsnet zajmuje się także pośrednictwem sprzedaży. Dzięki dużemu doświadczeniu i przede wszystkim zaufanym kontom na portalach aukcyjnych firma jest w stanie uzyskać dużo wyższe, a przede wszystkim uczciwe ceny i uchronić użytkowników przed nie do końca uczciwymi kontrahentami. 

Sklep Coinsnet mieści się przy ul. Dworcowej 28 w Bydgoszczy. Zapraszamy także na stronę internetową www.monetybydgoszcz.com.pl.


Facebook Icon