BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Czego wstydzą się Polacy?

lis 12, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

abcfacebookSeks jest obecny w życiu praktycznie każdego dorosłego człowieka. Uprawia lub uprawiał go prawie każdy, ale wciąż pozostaje tematem tabu. Wstydzimy się o nim rozmawiać, nawet z partnerkami i partnerami. A co dopiero z kupowaniem zabawek erotycznych w sex shopach.

Polacy wstydzą się seksu. Boimy się o nim rozmawiać. Wstydzimy się kupowania zabawek erotycznych. Co więcej trzy czwarte Polaków uprawia seks wieczorami lub w nocy i to po ciemku, jak wynika z badania „Postawy Polek i Polaków wobec życia seksualnego i antykoncepcji”, które było realizowane dla firmy Janssen Cilag przez Millward Brown SMG/KRC. Seks, pomimo zmiany pokoleniowej, cały czas jest dla nas temat tabu, chociaż odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdej pary.

Wstydzimy się seksu

To właśnie wstyd głównie nas blokuje. Boimy się pokazać nago i to nawet przy ukochanej osobie. Każda inna pozycja niż tradycyjna cały czas jest uznawana za pewnego rodzaju zboczenie. Aż 70% polskich par kocha się głównie w pozycji klasycznej, na tzw. misjonarza. Ciekawe pod tym względem wypada porównanie kobiet i mężczyzn. To właśnie płeć piękna jest dużo bardziej otwarta na eksperymentowanie. Kobiety pragną każdego dnia kochać się inaczej. Chcą urozmaicenia w łóżku. Tymczasem mężczyźni są pewni siebie, mało kreatywni i leniwi. Nie chce im się wymyślać nowych pozycji i dbać o szczegóły. Spory odsetek mężczyzn woli szybki numerek, sex podany na tacy. Polak jest przekonany o swojej biegłości łóżkowej.

Polak w sexshopie

Dużo lepiej nie jest w przypadku zakupów zabawek erotycznych. Sexshopy cały czas są w naszym kraju dziwactwem. Skoro Polacy wstydzą się nawet kupować prezerwatywy w aptece, to co dopiero mówić o pójściu do sexshopu. Chociaż sprzedawcy przyznają, że jest już dużo lepiej, to cały czas po nowych klientach widać zażenowanie. Dużo pewniej w tego typu sklepach czują się osoby młode, dla których sex jest czymś normalnym.

Ratunkiem dla większości Polaków są sexshopy internetowe. Bez problemu można przejrzeć całą ofertę sklepu, siedząc na kanapie lub przy biurku w domu. Bez wstydu i zażenowania, że ktoś inny nas obserwuje. Zachęcające się także ceny, często dużo niższe niż w stacjonarnych sexshopach.
Nasi klienci cenią sobie przede wszystkim dyskrecję. Mogą kupić akcesoria erotyczne bez wychodzenia z domu, bez wzroku innych osób na sobie – mówi Alicja Krawczyk, właściciel sklepu ABCErotyki.com.pl. – Bardzo ważny jest także sposób wysyłania przedmiotów. Zawsze pakujemy je tak, aby nie dało się rozpoznać, co jest w środku. No i zakupów można też dokonywać bez rejestracji. Nasi klienci to doceniają, co widzimy po rosnącej popularności sklepu – dodaje.

Niestety sklepy internetowe mają też poważną wadę – przedmiotów nie da się dotknąć ani zobaczyć przed zakupem. Dlatego też sklep ABCErotyki.com.pl już wkrótce uruchomi własnego bloga, na którym użytkownicy będą mogli poczytać porady na temat wyboru, używania i dbania o akcesoria erotyczne. Dowiedzą się także ciekawych rzeczy na temat seksu, poczytają o badaniach, a nawet poznają historię najpopularniejszych zabawek erotycznych i metod antykoncepcyjnych.
– Zależy nam na tym, aby potencjalny kupiec otrzymał rzetelne źródło informacji na temat oferowanych przez nas produktów, porady i rozmowy ze specjalistami – tłumaczy Alicja Krawczyk.
Zatem Polacy, nie ma czego się wstydzić. Seks to ważny element w życiu każdej pary. Dlatego warto o nim rozmawiać, warto się starać i go urozmaicać. W końcu nuda może zniechęcić każdego.


Facebook Icon