BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Proxymedia Photography

lis 17, 2015 dodane przez BydgoskieMarki.pl

proxymediaphotography-2Gdyby nie przypadkowe spotkanie na jednej z imprez, to pewnie dzisiaj nie pracowaliby przy takich wielkich projektach. Na szczęście ciężka praca w połączeniu z talentem i odrobiną szczęścia sprawiły, że Proxymedia wyrasta na jedną z najlepszych bydgoskich firm w dziedzinie fotograficzno-filmowej.

Piotr Szamocki i Michał Grzelak poznali się w na jednej z imprez, na której realizowali zlecenia. Wtedy jeszcze osobno, ale już wkrótce mieli połączyć siły. Bardzo szybko okazało się, że wiele ich łączy. Mieli podobne poczucie estetyki, ale przede wszystkim oboje perfekcyjnie podchodzi do swojej pracy i projektów. Jeden zajmował się fotografią, a drugi był filmowcem. Tak pokrewne dusze szybko znalazły wspólny język.

proxymedia-fotoZanim Piotr dołączył do Michała  i wspólnie powołali do życia Proxymedia Photography, zajmował się między innymi wspinaniem skałkowym. Jeszcze w latach 90-tych zainteresowała go fotografia, ale z czasem porzucił swoją pasję na rzecz wysokości. Wyszło mu to na dobre. Po krótkiej przerwie ponownie zajął się robieniem zdjęć. Zresztą pierwszy profesjonalny sprzęt fotograficzny kupił właśnie za pieniądze zarobione na wspinaczce.
piotr-szamocki-proxymediaPierwsze zdjęcia zrobił do sklepu internetowego dla kolegi. Wtedy jeszcze nic za to nie chciał, ale szybko okazało się, że fotografowanie może być sposobem na życie. Coraz więcej zleceń w końcu przekonało go do założenia własnej działalności.

– Pamiętam to jak dzisiaj. Był 2009 rok. Dokładnie w dzień swoich urodzin szedłem dumnie do urzędu, aby zarejestrować działalność gospodarczą o nazwie Szamocki-Studio. Już wtedy miałem sporo zleceń, ale firma tak szybko zaczęła się rozwijać, że w końcu zaczęło brakować rąk do pracy – opowiada nam Piotr Szamocki.

Właśnie wtedy nastąpił ten przełomowy moment – poznanie Michała Grzelaka i połączenie sił pod wspólną marką Proxymedia Photography. Od tego momentu razem współpracują zarówno przy filmach reklamowych, jak i kreacjach fotograficznych dla największych Polskich marek i najbardziej znanych osób w Polsce.

Firma szybko musiała poradzić sobie z wielkimi wyzwaniami, takimi jak sesja fotograficzna dla sieci sklepów Polo Market. Pracowało przy niej w sumie 13 osób, a efektem było ponad 100 obrobionych zdjęć reklamowych. Jednak największym do tej pory wyzwaniem była sesja fotograficzna dla Malibu – Moda Męska. Brali w niej udział piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, którzy – z powodu napiętego grafiku – nie mieli zbyt wiele czasu i ochoty na sesję. Dlatego też w zaledwie 10 minut, w okropnym upale, powstały cztery wysokiej jakości fotografie. Do dzisiaj są one wykorzystywane przez firmę Malibu.

– Wszystko to udało się osiągnąć dzięki odrobinie talentu, popartej bardzo ciężką pracą. Od zawsze wierzyłem, że powołanie i zawziętość mogą ukierunkować człowieka w stronę sukcesu. Tak było właśnie ze mną, gdyż zaczynałem od zera i nigdy nie otrzymałem żadnej pomocy finansowej, nawet w postaci dotacji – opowiada Szamocki.

Aktualnie Proxymedia Photography wykonuje zdjęcia do kampanii reklamowych, biznesowe oraz wizerunkowe dla osób znanych i przedsiębiorców. Firma dąży do specjalizacji, więc współpracuje z najlepszymi fotografami, którzy są jednocześnie ekspertami w swoich dziedzinach.


Facebook Icon