BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Kiedy warto pomyśleć o zmianie pracy?

lut 18, 2016 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Rynek pracy jest dynamiczny, a zapotrzebowanie na zatrudnienie fluktuuje z dnia na dzień. Bez wątpienia w ostatnich miesiącach możemy zaobserwować tendencję do potocznie zwanego: pracowniczego rynku pracy.

Jak podają właściciele portalu www.wakatowo.pl zapotrzebowanie na pracowników znacznie się zwiększyło i to nie tylko w specjalistycznych branżach. Oczywiście profesjonaliści i liderzy w swoich obszarach zawodowych jak zawsze są na wagę złota, jednak wspomniany wzrost dotyczy również sfer ogólnodostępnych dla różnych kierunków wykształcenia. To dobra wiadomość dla osób poszukujących pracy. Pozwoli to na wynegocjowanie lepszych warunków zatrudnienia, a także znalezienie zajęcia, które naprawdę nam odpowiada.

wakatowo.plDlaczego tak się dzieję? Jednym powodów są migracje zawodowe. Dzisiejszy człowiek sukcesu nie boi się zmian, to właśnie łatwość dostosowywania się do zaistniałych sytuacji determinuje ciągły rozwój i sprawia, że podejmujemy ryzyko. Ale kiedy tak naprawdę powinniśmy zastanawiać się nad zmianą obecnego zatrudnienia, co powinno być dla nas determinantem? Poniżej kilka wskazań:

1) Warunki finansowe – to chyba jeden z najważniejszych czynników. Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale czysta matematyka podpowiada, że jeśli za tą samą pracę w innym miejscu mamy otrzymać lepsze wynagrodzenie to nielogiczne byłoby tkwić w pierwotnym punkcie.
2) Możliwości rozwoju – jeśli w swojej obecnej pracy przeszliśmy wszystkie możliwe szczeble awansu wewnętrznego i nie istnieje choćby cień szansy na dalsze doskonalenie swych umiejętności w ramach zatrudnienia to sygnał, że czas na zmianę.
3) Praca pochłania Twój prywatny czas – niezwykle ważne dla zdrowia jest zachowanie równowagi pomiędzy pracą zawodową, a życiem prywatnym. Jeśli obecna forma zatrudniania zabiera Ci ważne momenty życia, które powinieneś poświęcić dla rodziny lub przyjaciół i sprawia Ci to dyskomfort to znajdź coś mniej absorbującego.
4) Przed pójściem do pracy czujesz niepokój – rzadko kiedy praca bywa bezstresowa, chyba że zajmujemy się testowaniem wycieczek zagranicznych lub czekolady. Są zawody, którym strach towarzyszy na co dzień – jak strażak, kaskader czy policjant. Jednak jeśli np. wykonujesz pracę biurową, a cierpisz na bezsenność i odczuwasz lęk przed samym przekroczeniem progu biura zacznij przeglądać dostępne oferty pracy. Badania wskazują, że permanentny stres może doprowadzić do wielu niebezpiecznych chorób.

Powodów zmiany pracy możemy wymienić wiele. Na te i inne bolączki doskonałym rozwiązaniem jest regionalny portal pracy wakatowo.pl. Idea jaka przyświeca serwisowi to łączenie najlepszych pracowników z ich wymarzonymi pracodawcami. Wystarczy wejść na stronę www.wakatowo.pl, wypełnić krótka ankietę on-line i czekać na telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Oczywiście korzystanie z portalu dla kandydata jest bezpłatne. Przez odpowiednio dobrane narzędzie w formie ankiety – również pracodawca podczas rekrutacji spotyka właśnie tę osobę, która najbardziej odpowiada jego wymaganiom. Nie czekaj! Gdyż pracy trzeba szukać ZAWSZE!


Facebook Icon