BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

E-sport rozwija się w naszym regionie!

maj 17, 2016 dodane przez BydgoskieMarki.pl

esport-solecE-sport to prawdopodobnie jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi globalnej gospodarki. Teren biznesowo, już nie tak dziewiczy i atrakcyjny jak przed dziesięcioma laty, ale cały czas niesamowicie ciekawy. Globalny boom na turnieje e-sportowe widoczny jest mniej więcej od 3-4 lat. Najbardziej niesamowite jest, że to jeden z pierwszych segmentów ignorujący tradycyjne media. E-sport mówi wprost – my was już nie potrzebujemy.

Na tym tle Polska wypada imponująco. Niesamowite turnieje organizowane są coraz częściej. Na świecie polskie drużyny są rozpoznawane i uważane za jedne z lepszych, a niektóre tak jak Virtus.pro (gra w Counter-Strike’a) traktowane są jak żywe legendy. Z uwagi na niezaprzeczalną atrakcyjność głównych wydarzeń, pojawia się coraz więcej turniejów lokalnych, a niektóre z nich zaczynają przypominać powoli te największe. Doskonałymi przykładami są tegoroczne ESPORTNOW organizowane we Wrocławiu oraz INETKOX GameFestiwal w Warszawie.

Przy okazji szerokiego rozwoju e-sportu na świecie zaczęły pojawiać się nowe rodzaje mediów internetowych, takich jak Twitch czy Hitbox, które od początku zaczęły żyć w symbiozie. Początkowo e-sport zabiegał o media tradycyjne, które dość skutecznie marginalizowały ten temat. Rynek nie lubi pustki, więc szybko powstał nowy wymiar „interaktywnej telewizji internetowej” skierowanej do odbiorców e-sportu oraz pobocznej infrastruktury (komentatorzy, recenzenci, letsplayerzy).

Nasz region również wszedł do gry!

W lipcu bieżącego roku odbędzie się pierwszy duży turniej w Solcu Kujawskim organizowany przez grupę E-Sport Solec. Eliminacje w grze Counter-Strike: Global Offensive wystartowały już 11 maja. W początkowej fazie zmierzą się 32 drużyny z całej Polski. 16 zwycięskich weźmie udział w turnieju głównym, który odbędzie się 29-31 Lipca w Solcu Kujawskim. Wszystkie mecze eliminacyjne zostaną pokazane dzięki platformie Twitch. Imponująca jest również liczba graczy biorących udział w samych eliminacjach. Będzie ich 160!

Counter-Strike to najpopularniejsza gra FPS (first person shooter) na świecie. Każdego dnia gra w nią kilkaset tysięcy ludzi. Jej twórcy nie spodziewali się, że tytuł zdobędzie aż taką popularność. Początkowo był tylko modyfikacją do innej gry – Half Life. Jednak tak spodobał się graczom, że szybko zyskał wsparcie oficjalnego dewelopera. Z czasem gra zaczęła być wydawana jako osobny tytuł i tak zostało już do dzisiaj. Aktualnie najnowszą i zarazem najpopularniejszą odsłoną serii jest Counter-Strike: Global Offensive.

Facebook Icon