BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Festiwal Smaku w Grucznie

sie 18, 2016 dodane przez BydgoskieMarki.pl

jm spychlascy szynka

W weekend kolejna odsłona najsmaczniejszej imprezy roku. Do małej miejscowości koło Świecia zjadą najlepsi producenci żywności w kraju oraz tłumy amatorów tradycyjnej żywności.

20 i 21 sierpnia, czyli w najbliższy weekend, w malutkiej miejscowości Gruczno będzie doskonała okazja do zapoznania się z przysmakami o jakich się nam nie śniło. Przeróżne miody, nalewki, wędliny, dżemy – wszystko z rąk rzemieślników, którzy znają się na swoim fachu. Do wyboru do koloru…. a kolorów będzie co niemiara.

Nasz region, z branży wędlin, reprezentować będą państwo Spychalscy. Ich dwa punkty w Bydgoszczy na ul. Batorego i Solskiego cieszą się niemałym powodzeniem, ale festyn w Grucznie jest okazją do zaprezentowania się z nieco innej strony. W tym roku stawiają na dziczyznę oraz wyroby dojrzewające. Specjalnie na okazję Festiwalu Smaku wyprodukowali kiełbasy z jelenia, dzika oraz linię produktów, które dojrzewały w chłodniach kilka tygodni. Słowem – delicje, które niecodziennie można dostać w sklepie. Jest to również doskonała okazja do porozmawiania z producentami.

jmspychlascy3Jak co roku atrakcją będzie aleja serów, gdzie dostaniemy nieziemskie połączenia smaków. Ranczo Frontiera czy Kaszubska Koza to marki znane w całej Polsce, oferujące doskonałe sery produkowane z pasją i starannością. Pierwsi z malowniczych mazur, laureaci wielu konkursów za swoje sery owcze, a drudzy z kaszub z doskonałymi serami od swoich kóz. Nie zabraknie również atrakcji dla młodszych smakoszy. Na samym końcu centralnej polany znajdziecie namiot (z charakterystycznie długą kolejką) gdzie zjecie doskonałe lody z rodzinnej wytwórni z Koronowa. Trzy smaki – Wanilia, Czekolada i Truskawka. Każdy doskonały. Trzeba spróbować.

Atrakcji będzie naprawdę sporo. Każdy miłośnik jedzenia znajdzie tam coś dla siebie. Po prostu trzeba tam przyjechać i samemu przekonać się o tym jak wielką pasją może być produkcja żywności.


Facebook Icon