BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

MOOSE & LYNX Skandynawskie inspiracje w twojej szafie ze Złejwsi Małej!

lut 24, 2017 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania mitologią Słowian i Wikingów. W szczególności ta ostatnia zyskuje na popularności, czego dowodem jest powodzenie i ogromny sukces poświęconych Wikingom produkcji, m.in. kultowego już serialu „Wikingowie”. Nie chcemy jednak Wikingów jedynie oglądać – elementy ich kultury i wzornictwa pragniemy przemycać do naszej szafy i codzienności. Naprzeciw tym pragnieniom wychodzi młoda marka MOOSE & LYNX, produkująca wysokiej jakości odzież inspirowaną skandynawską mitologią.

MOOSE & LYNX to niewielkie rodzinne przedsiębiorstwo, u podstaw którego leży zamiłowanie do historii, dawnych kultur i dzikiej przyrody. Choć głównym źródłem inspiracji jest Skandynawia i dzieje Normanów, w projektach marki znajdziemy także postaci zwierząt występujących na terenach Skandynawii, Finlandii i Rosji. Wśród nich prym wiodą – zgodnie z nazwą firmy – łoś (moose) i ryś (lynx). Pomysł na tak oryginalny biznes narodził się w Wolinie, gdzie przez wiele lat mieszkali jego założyciele. Udział w corocznym wolińskim Festiwalu Słowian i Wikingów, pozwolił narodzić się i rozwinąć tej niezwykłej pasji.

Owocem rodzinnych zainteresowań jest dziś kolekcja wyjątkowych koszulek dedykowanych miłośnikom słowiańskiej i skandynawskiej mitologii. Zachwycą one wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoką jakość odzieży i ciekawe, niebanalne wzornictwo. W internetowym sklepie znajdziemy T-shirty zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, w różnych rozmiarach i kolorach. Zaprojektowane przez artystów wzory przedstawiają postaci z dawnych kultur oraz scenki z ich udziałem. Wśród nich nie mogło zabraknąć m.in. Odyna w Asgardzie, Walkirii czy Thora. Oprócz skandynawskich bogów, znajdziemy także motywy w nurcie słowiańskim: skrzaty, wilkołaki i rusałki. Każdy z prezentowanych motywów został szczegółowo opisany przez producenta.

Unikalne wzornictwo nie jest jedynym, co odróżnia koszulki produkowane przez MOOSE & LYNX od tych, które kupimy w popularnych sieciówkach. Tym, co szczególnie świadczy o ich wyjątkowości, jest ich wysoka jakość i całkowicie polska produkcja. Zastosowane farby i materiały są przyjazne środowisku, a wysokogatunkowa bawełna zapewnia wygodę i komfort noszenia. W przeciwieństwie do większości marek, MOOSE & LYNX stawia na nadruki wykonane metodą cyfrową, która znacznie przewyższa stosowany masowo sitodruk. Dzięki temu klienci sklepu nie muszą obawiać się, że nadruk spierze się, a koszulka straci atrakcyjny wygląd.

Koszulki marki MOOSE & LYNX są dowodem na to, że nietuzinkowy, modny design może iść w parze z doskonałą jakością. Przykuwające uwagę wzory i zastosowane materiały wróżą marce sukces i nie pozostawiają wątpliwości: słowiańskie i skandynawskie motywy zagoszczą w naszych szafach na dobre!


Facebook Icon