BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Jakie osiągniemy korzyści korzystając z usługi eksperta finansowego?

paź 2, 2019 dodane przez Joanna Kobak

Uzyskanie kredytu to bardzo złożona operacja. Sprawdzenie kilkunastu ofert i ich porównanie to czasochłonne zadanie, a różnice w sposobie akceptacji dochodu, liczenia zdolności kredytowej oraz akceptacji różnego rodzaju nieruchomości okazują się sporym wyzwaniem. Praca eksperta kredytowego to nie tylko wskazanie właściwego banku i wysokości raty kredytu, ale również obecność specjalisty przy podjęciu decyzji często na całe życie. 

Możliwość porównania wielu ofert w jednym miejscu

Ekspert kredytowy współpracując z wieloma bankami, ma możliwość porównania i oferowania najlepszych warunków kredytowych. Nie jest ograniczony, jak pracownik banku, jednym produktem bankowym ani ukierunkowany przez różnego rodzaju plany sprzedażowe.

Ekspert kredytowy sprawdzi i doradzi nie tylko najlepszą ofertę (m.in. pod kątem oprocentowania, marży, warunków promocyjnych, RRSO – rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania), ale też objaśni różnice pomiędzy poszczególnymi propozycjami bankowymi i uzasadni, dlaczego pewne oferty są niekorzystne.

Znajomość aktualnych procedur i promocji w bankach

Ekspert kredytowy jest zawsze na bieżąco z procedurami kredytowymi banków i ofertami promocyjnymi kredytów, dzięki czemu nie będziesz zaskoczony nagłym pogorszeniem warunków cenowych lub zmianami w prawie, które mogą mieć wpływ na transakcję zakupu nieruchomości.

Oszczędność czasu i nerwów

Współpracując z ekspertem kredytowym przede wszystkim oszczędzasz czas, jaki byś musiał poświęcić na wizyty w bankach oraz na wybór najlepszej oferty kredytowej; oczywiście dostosowując się do godzin pracy oddziałów. Nie zawsze znajdziesz też oddział w swojej okolicy. U pośrednika kredytowego możesz złożyć trzy wnioski podczas jednego spotkania.

Doświadczeni doradcy kredytowi wiedzą, że kredyt to źródło wielu stresów, dlatego służą pomocą w wyjaśnianiu problematycznych kwestii. Dbanie o Twój komfort psychiczny to ważna, ale często niedoceniania przysługa odpowiedzialnego eksperta kredytowego.

Skompletowanie dokumentów do kredytu

Profesjonalny ekspert kredytowy pomaga w organizacji dokumentacji potrzebnej do złożenia Twoich wniosków kredytowych.

Pomoc w wyjaśnieniu warunków umowy kredytowej

Każdy Kredytobiorca musi wiedzieć jakie są warunki uruchomienia kredytu i jakie obowiązki w przyszłości wobec banku należy spełnić, aby nie być narażonym na  podwyższenie marży, a co za tym idzie podwyższeniem kosztów całkowitych kredytu.

Współpraca na długie lata

Kredyt z reguły jest zaciągany na wiele lat. W tym czasie zmieniają się warunki kredytowania – inny bank może zaoferować lepsze warunkami finansowania. Specjalista kredytowy na bieżąco monitoruje rynek, tak więc możesz liczyć na informacje o możliwości refinansowania kredytu w innym banku, co docelowo przyniesie Tobie oszczędności – zapłacisz mniej odsetek kredytowych. Krótko mówiąc, niezależny ekspert kredytowy przeprowadzi Cię przez całą procedurę kredytu – od wyszukania ofert, przygotowania wniosków kredytowych po finalizację umowy.

Podsumowując

Warto skorzystać z usług eksperta kredytowego, gdyż zyskujesz profesjonalną pomoc bez żadnych dodatkowych wydatków.


Facebook Icon