BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Proste i wygodne rozwiązania usprawniające samodzielną księgowość

mar 3, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości. To rozwiązanie ma liczne zalety od oszczędności, aż do lepszego zorientowania się w finansach firmy. Osoby, które jednak decydują się same podjąć księgowania, szukają narzędzi, które to uproszczą i przyspieszą. Tych na rynku nie brakuje. Jakie one są i co proponują przedsiębiorcy?

Samodzielne prowadzenie księgowości – dlaczego jest atrakcyjne?

Samodzielne prowadzenie księgowości to opcja o wiele tańsza, a przez to kusząca dla wielu przedsiębiorców. Decydują się na nią przede wszystkim właściciele mikro i małych przedsiębiorstw. W ich przypadku prowadzenie księgowości jest bowiem o wiele łatwiejsze. Wynika to z tego, że jeśli nie przekraczają kwoty 1,2 mln euro, to mogą stosować uproszczone procedury. Te określa się mianem małej księgowości. Mała księgowość polega na rozliczeniu się na podstawie KPiR, czyli Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Alternatywą jest ewidencja ryczałtu przeznaczona dla osób fizycznych, które przychody kalkulują na podstawie ryczałtu.

Samodzielna księgowość – prosta i wygodna

Dziś, aby samodzielnie prowadzić księgowość wysokość podatków czy składek ZUS nie trzeba wyliczać na kartce papieru, ani nawet korzystać z kalkulatora – można to zrobić o wiele łatwiej. Pomocą w prowadzeniu samodzielnej księgowości służą programy online. Wyposażone są one w wiele funkcji, które mają zautomatyzować rachunkowość firmy i zadbać o nią kompleksowo. Obsługa programów do księgowości uproszczonej jest bardzo prosta i intuicyjna. Dzięki nim mała księgowość umożliwia rozliczanie podatku dochodowego, prowadzenia wszystkich niezbędnych ewidencji oraz bezpieczne przechowywanie dokumentów.

Program do samodzielnej księgowości – co proponują?

Nowoczesne systemy do małej księgowości proponują funkcje związane nie tylko z jej prowadzeniem. Skonstruowane są one tak, aby stanowić narzędzie ułatwiające codzienne prowadzenie biznesu. To, dlatego wśród ich funkcjonalności znajduje się możliwości:

  • Prostego rozliczania podatków – zaprogramowane schematy pomogą prawidłowo rozliczyć podatek VAT, dochodowy, liniowy, ryczałtowy czy degresywny
  • Wygodne zarządzanie sprzedażą – aby było to możliwe, programy do małej księgowości nie tylko pozwalają na wystawianie różnego rodzaju faktur, ale i integrację aplikacji z białą listą VAT i bazami BIG;
  • Rozliczanie środków trwałych -system małej księgowości sam zakwalifikuje środek trwały, podpowie właściwą stawkę amortyzacyjną i przez cały czas amortyzacji dokona prawidłowych odpisów;
  • Wysyłania sprawozdań takich jak e-deklaracje, e-ZUS i JPK – dokumenty generowane są automatycznie i wysłane jednym kliknięciem;
  • Bieżącego sprawdzania informacji o firmie – dzięki temu można podejmować korzystniejsze decyzje biznesowe;
  • Rozliczania pojazdów służbowych i przebytych tras;
  • Korzystania ze wsparcia ekspertów i specjalistów księgowych, co pozwala na rozliczanie firmy zgodnie z aktualnymi przepisami podatkowymi i gwarantuje bezpieczeństwo finansowe.

System księgowy to idealne rozwiązanie, jeśli mała księgowość jest możliwa do wdrożenia w firmie. Znacznie oszczędzi ona koszty ponoszone na opłacanie biura księgowego i usprawni prowadzenie rachunków. Co więcej, jego funkcjonalności przydadzą się nie tylko na polu małej księgowości, ale i w ogólnie w biznesie.


Facebook Icon