BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Emtor – wózki widłowe z dobrego źródła!

cze 2, 2020 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Emtor to dynamicznie rozwijająca się spółka w obszarach usług, handlu i wyposażenia transportu wewnętrznego w wózki widłowe z ponad 30 letnim doświadczeniem. Emtor z centralą w Toruniu jest obecnie największa prywatną firmą na rynku wózków widłowych w naszym kraju. Co ciekawego możemy znaleźć w ich ofercie?

Wózki widłowe – nowe, używane i serwis od Emtor

Klienci planujący zakup wózków widłowych mogą liczy na bardzo szerokie spektrum oferty. Niezależnie od tego, czy ich wybór padnie na produkty używane czy też nowe wózki widłowe, mają gwarancję wsparcia stabilnie działającego serwisu z bardzo profesjonalnym zapleczem technicznym. Dodatkowym atutem jest dostęp do wysokiej jakości akcesoriów i części zamiennych znajdujących zastosowanie w szerokiej gamie wózków widłowych każdego z głównych producentów. Możliwość błyskawicznego zamówienia, skuteczna obsługa zamówień i szybka dostawa powodują, że klienci mogą spać spokojnie wiedząc, że Emtor zapewni ciągłą sprawność, a co za tym idzie dochodowość ich pojazdów.

Wynajem krótkoterminowy wózków widłowych

Jedną z ciekawszych usług oferowanych przez Emtor jest możliwość krótkoterminowego wynajęcia wózków widłowych. Tego typu rozwiązanie niesie za sobą sporo korzyści szczególnie w przypadku inwestycji, które wymagają krótkotrwałego używania sprzętu specjalistycznego. Wynajem daje możliwość finansowania sprzętu tylko wtedy, kiedy jest faktycznie użytkowany. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku firm, które czasowo wymagają wsparcia (tymczasowe zwiększenie floty) z uwagi na sezonowość swojego biznesu.

Autonomiczne wózki widłowe

Ostatni czas nie był łaskawy dla wielu sektorów gospodarki. Przemysł, a w tym przestrzenie magazynowo działały jednak bez większych problemów. Zwiększone zapotrzebowanie w obszarach e-commercowych wymusił rozrost kolejnych powierzchni magazynowych, co przełożyło się również na dynamiczny wzrost w sektorze wózków widłowych. Jedną z ciekawostek dostarczanych na rynek przez Emtor są autonomiczne wózki widłowe. Rozwój automatyki pomoże w przyszłości obniżać koszty prowadzenia działalności wielu przedsiębiorstw. Wdrażając autonomiczne wózki do naszej działalności będziemy w stanie skonfigurować magazyn w sposób, który spowoduje spadek kosztów eksploatacji, wzrost wydajności operacyjnej oraz minimalizację liczby przestojów, wypadków i uszkodzeń towarów. Autonomiczne, samojezdne wózki widłowe nadają się idealnie do wykonywania powtarzających się zadań, takich jak transportowanie palet, ich załadunek i rozładunek. To niewątpliwe atuty, których w niedalekiej przyszłości będzie poszukiwało wiele przedsiębiorstw.

Baterie litowo-jonowe w ofercie Emtor

Jedną z nowości oferowaną przez Emtor są baterie litowo-jonowe marki Yale, które wytrzymują ponad 3750 cyklów roboczych, co oznacza trzykrotnie dłuższą żywotność od baterii kwasowo-ołowiowych (1200 cykli). Początkowy wyższy koszt zakupu zwraca się już po 2-3 latach. Dodatkowym atutem jest również zdecydowanie krótszy czas ładowania, dzięki czemu możemy zrezygnować z zakupu większej ilości baterii. Ostatnim ale bardzo istotnym argumentem przemawiającym za stosowaniem baterii litowo-jonowych w wózkach widłowych jest przede wszystkim ochrona środowiska. Są one nieemisyjne (nie występuje w nich gazowanie typowe dla baterii kwasowo-ołowiowych, dzięki czemu wpływają na niższą zawartość CO2 w atmosferze.


Facebook Icon