BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Jak szybko zamienić stare mieszkanie na nowe z deweloperem

maj 21, 2021 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Pani Anna i pan Stefan skorzystali z programu „Stare na nowe”, które pozwala zamienić stare mieszkanie na całkiem nowe lokum. Poprosiliśmy, aby opowiedzieli o tym, jak zrealizowali marzenie o nowym „M”.

Jak się Państwo dowiedzieliście o tym programie ?

Stefan: – Przeczytaliśmy ulotkę, którą znaleźliśmy się w naszej skrzynce pocztowej. Od dłuższego czasu zastanawialiśmy nad nowym mieszkaniem. Mamy dorosłe dzieci, które już mieszkają oddzielnie. Chcieliśmy przede wszystkim, aby nasze kolejne lokum było nowe, bez gazu, z windą, energooszczędne. Nie mamy kłopotów z przemieszczaniem się po mieście, a nasi bliscy mieszkają w różnych dzielnicach Bydgoszczy, lokalizacja nie była więc najważniejszym kryterium wyboru. Jednak tak się szczęśliwie złożyło, że mogliśmy zamieszkać w tej samej dzielnicy, gdzie poprzednio. Mieliśmy więc „przetarte szlaki” jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie – ulubiony warzywniak, przychodnia i miejsce spacerów – nie musieliśmy z tego rezygnować.

– Zanim trafiłam na program „Stare na nowe” martwiłam się przede wszystkim o finanse. Niepokoiła mnie też duża ilość formalności i oczywiście ewentualna przeprowadzka. Obawy skutecznie blokowały działania związane z poszukiwanie nowego lokum -mówi Anna.

Stefan: – W ulotce wyraźnie było napisane „Stare na nowe” i to wzbudziło nasze zainteresowanie. Rozpoczęliśmy przeglądanie mieszkań z oferty dewelopera. Znaliśmy inwestycję Platanowy Park , bo powstaje po sąsiedzku, sprawdziliśmy więc układy mieszkań i założenia osiedla. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, ucieszyło nas to, że właśnie na Leśnym znaleźliśmy dwa pokoje z aneksem kuchennym i ładnym, dużym balkonem.

– Czyli było to idealne mieszkanie dla Państwa?

– Nie do końca – z uśmiechem mówi Anna. – Zależało nam na oddzielnej kuchni, ale nie było to trudnością , mimo że w pierwotnym układzie kuchnia była połączona salonem. Na etapie budowy, można było dokonać pewnych modyfikacji i my z tego skorzystaliśmy.

– A jak wyglądały formalności?

-Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem spółki CDI Konsultanci Budowlani. Przyszedł młody, energiczny człowiek i obejrzał nasze mieszkanie. Przekazał nam wycenę starego mieszkania, a my z tą informacją udaliśmy się do biura sprzedaży. Mieliśmy dwa spotkania i doprecyzowaliśmy warunki nabycia nowego mieszkania. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się zakupić miejsce postojowe w hali garażowej oraz komórkę lokatorską. Uzgodniliśmy ostateczną cenę, warunki przekazania poprzedniego mieszkania i wtedy podpisaliśmy dwie umowy: deweloperską na nowe mieszkanie oraz przedwstępną umowę dotyczącą starego mieszkania. Wkładem własnym przy zakupie nowego mieszkania była kwota wykupu starego i zwolnienie z podatku PCC od zakupu nieruchomości – mówi Stefan.

Anna dodaje: – Codziennie oglądaliśmy plac budowy i czekaliśmy na oddanie budynku do użytkowania. Pomału weryfikowaliśmy nasz dotychczasowy dobytek. Szukaliśmy elementów do wykończenia nowego mieszkania. Niektórzy nasi znajomi trochę z niedowierzaniem obserwowali te poczynania , ale inni nam kibicowali, szczególnie koleżanki mnie wspierały decyzjach związanych z wyborem detali dekoracyjnych.

– Kiedy otrzymaliście Państwo klucze?

Stefan: – Jako jedni z pierwszych. Dział sprzedaży był z nami w stałym kontakcie. Zawiodła nas wybrana ekipa remontowa, ale pomógł nam deweloper i polecił innych wykonawców. Do czasu zakończenia prac wykończeniowych, czyli około trzech miesięcy, mieszkaliśmy w starym mieszkaniu. Po przeprowadzce klucze przekazaliśmy nowemu właścicielowi czyli CDI KB.
Ania: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji o zamianie starego na nowe mieszkanie. Mieszkamy teraz w nowym budynku, mamy niższe opłaty eksploatacyjne, nie martwimy się o miejsce parkingowe i windę , która pewnie będzie nam coraz bardziej potrzebna. To była bardzo dobra decyzja.


Facebook Icon