BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Hodowla bojownika w akwarium – o czym należy pamiętać?

maj 4, 2022 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Chcesz rozpocząć hodowlę bojownika w domowym akwarium? To wcale nie jest trudne, lecz należy pamiętać o kilku bardzo ważnych aspektach, aby zapewnić rybce idealne warunki do rozwoju. W tym poradniku znajdziesz wszystkie niezbędne szczegóły. Dowiedz się więcej!

Towarzystwo dla bojownika – czy warto?

Pierwszą zasadą, o której powinien pamiętać każdy miłośnik bojowników, jest brak możliwości hodowania samców z innymi samcami. Bojownik nie będzie tolerował innego przedstawiciela tej samej płci. Próba wspólnego zamieszkania skończy się dla jednego z nich tragicznie, gdyż dojdzie do walki, w której jedna z ryb zginie.

Natomiast w większych zbiornikach można hodować samca oraz kilka samic. W dodatku warto wprowadzić tam krewetki czy ślimaki, które będą usuwać resztki pokarmu. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie hodowli, poznaj szczegółowe informacje na temat bojowników, które znajdziesz na stronie sklepu internetowego Aquael. Dzięki temu zakup odpowiedniego zbiornika i akcesoriów stanie się dużo łatwiejszy.

Jak wybrać akwarium?

Wybór akwarium to jedno z najważniejszych zadań, jakie czekają na początkującego hodowcę. Jeśli decydujesz się na jedną rybkę, zakup zbiornika o pojemności 10 litrów będzie dobrym pomysłem, choć akwarium 20-litrowe jest łatwiejsze w czyszczeniu i utrzymaniu optymalnych dla rozwoju rybek parametrów. Jeżeli planujesz sięgnąć po mieszkanie dla samca i kilku samic, zdecydowanie warto wybrać model 30-litrowy.

Ponadto akwarium należy przykrywać, co pozwoli ochronić narządy oddechowe bojowników. Nie zapominaj również o zakupie grzałki czy elementów oświetlenia. Z filtra możesz zrezygnować, jeżeli zamierzasz codziennie wymieniać wodę. Kolejny ważny punkt na liście zakupów to żwir, piasek bądź substrat. Nie bez znaczenia są również elementy dekoracyjne w postaci korzeni oraz kawałków drewna. Bardzo dobrze sprawdzą się także rośliny, gdyż to właśnie zielona przestrzeń pozwoli ukryć się samicom przed samcem, który może okazać się zbyt natarczywy.

Przy wyborze akwarium liczy się nie tylko jego pojemność, ale również jakość wykonania. Właśnie dlatego warto zrobić zakupy w sklepie Aquael, w którym znajdziesz wyłącznie trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia zbiorniki. Nie zabraknie również wysokiej klasy akcesoriów oraz pokarmu dla rybek. Zachęcamy więc do zapoznania się z pełnym asortymentem.

Pokarm dla bojowników

Bojowniki mają specyficzne wymagania żywieniowe. Ryby te w naturalnym środowisku zjadają larwy owadów, które dawniej nie sposób było zastąpić karmą. Wówczas eksperci zalecali podawanie mrożonych larw ochotka lub czarnego komara. Jednak dziś producenci pokarmów proponują jedzenie dla ryb, które zawiera naturalne składniki i zapewniają mieszkańcom akwarium doskonałe warunki rozwoju. W sklepie Aquael z powodzeniem znajdziesz pokarm dostosowany do wymagań wodnych zwierząt. W razie potrzeby możesz skontaktować się z tutejszą obsługą, która udzieli Ci cennych wskazówek i pomoże sięgnąć po najlepsze rozwiązania.


Facebook Icon