BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Festiwal Whisky Night & Fashion 2016 Bydgoszcz!

mar 1, 2016 dodane przez BydgoskieMarki.pl

Festiwal Whisky Night & Fashion 2016Festiwal Whisky Night & Fashion 2016 to jedyna tego typu impreza w naszym mieście. Jedyna, w której świat Whisky splata się z innymi dziedzinami. Jak podkreślają organizatorzy w tym roku nie zabraknie dodatkowych atrakcji!

Whisky, muzyka i moda to główne motywy imprezy organizowanej przez właścicieli bydgoskiej Galerii Whisky. Niewątpliwie największą atrakcją całego wydarzenia będzie możliwość degustacji wielu różnorakich trunków (większości w cenie biletu) oraz dostęp do egzemplarzy limitowanych (za dopłatą). Łącznie około 100 różnych alkoholi. Koneserzy nie powinni czuć się zawiedzeni! Dodatkową motywacją powinna być dla nich możliwość udziału w prelekcjach „Master Class Whisky”, która niewątpliwie pogłębi ich wiedzę.

rafal-i-kamila-sobaccyPrzy okazji spotkania z Rafałem Sobackim, zadaliśmy kilka pytań, które niewątpliwe przybliżą naszym czytelnikom samą ideę oraz zdradzą troszeczkę tajemnic związanych z Whisky Night & Fashion 2016.

Skąd pomysł na tego typu wydarzenie w naszym mieście? Co było dla Pana inspiracją?

R.S: Zainspirowały mnie przede wszystkim festiwale, które odbywają się w Jastrzębiej Górze i Warszawie. Będziemy z roku na rok starać się dorównywać tym wielkim wydarzeniom. Bydgoszcz jest 8 największym miastem w Polsce więc myślę, że zasługuje również na taki festiwal. Bydgoskie święto będzie różnić się od wspomnianych wyżej. Nie chcemy kopiować pomysłów innych dlatego, każdy rok będzie inny. Festiwal nosi miano Whisky Night & Fashion. Możliwe, że w kolejnych latach będzie to: Whisky Night & Jazz lub Whisky Night & Art. Szybka wyprzedaż biletów tylko potwierdza „potrzebę” tej imprezy. Wyjątkowe będzie również miejsce, w którym odbędzie się wydarzenie. To klimatyczne muzeum wodociągów. Oryginalny drewniany strop i podtrzymujące bale robią piorunujące wrażenie. Nie ma drugiego takiego miejsca w Bydgoszczy.

To co interesuje nas najbardziej, czy podczas prelekcji poza informacjami „technicznymi” na temat samych trunków dowiemy się czegoś na temat produktów inwestycyjnych?

R.S: Jeżeli chodzi o inwestycje to zapraszamy do sklepu Galeria Whisky, gdzie jesteśmy w stanie wskazać kilka egzemplarzy szybko podnoszących swoją wartość w dość niedługim czasie. Poza tym na festiwalu będzie obecna firma Stilnovisti, która specjalizuje się jako jedna z nielicznych w Europie w inwestowaniu w beczki whisky. Program wydarzenia nie uwzględnia tematu inwestycji, nie mniej jednak przy stoisku Stilnovisti możemy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Przy okazji motywu głównego jakim jest whisky będziemy mieli okazję uczestniczyć w pokazach mody damskiej i męskiej. Czy może Pan zdradzić trochę więcej informacji na ten temat?

R.S: Pora odsłonić kolejną kartę i przedstawić sylwetki projektantów, którzy zaprezentują swoje kolekcje na Festiwalu Whisky Night & Fashion 2016. W świat minimalizmu i kobiecej elegancji zabierze nas Olga Jahr, projektantka młodego pokolenia, która ceni wygodę, prostotę oraz ponadczasowość. Z kolei Derred Pracownia Karola Włodarskiego przedstawi swoją wizję ekskluzywnej mody męskiej, owoc 30-letniego doświadczenia w szyciu miarowym.. Poza tym będziemy mieli okazję odwiedzić stoisko Barber Shop Poland. Dzięki nim poznamy kilka stylów i trendów, które w tych czasach są pożądane przez prawdziwego gentlemana. Na stoisku Yasumi będziemy mogli skorzystać z relaksującego masażu karku oraz poznać tajniki dbania o wygląd i świeżość naszej skóry.

Program Whisky Night & Fashion 2016:

18.00 Otwarcie
18.30 Koncert jazzowy, Set 1
18.45 Oficjalne rozpoczęcie festiwalu
19.00 Prelekcja o Whisky nr 1, sala dolna (1h)
19.00 Pokaz instytutu YASUMI oraz Barber Shop
20.00 Koncert jazzowy, Set 2
20.30 Prelekcja o Whisky nr 2, sala główna (1h)
20.30 Prelekcja o winach, sala główna (1h)
22.15 Pokaz mody męskiej i damskiej
22.45 Licytacja limitowanych butelek whisky na cele charytatywne
23.15 Losowanie nagród dla uczestników festiwalu
24.00 Zakończenie Festiwalu WHISKY NIGHT & FASHION

Bilety dostępne na stronie: Galeria Whisky | Data: 11 marca o godzinie 18:00


Facebook Icon